Regulácia, Bitcoin za 15 000 a masová adopcia. Štúdia, ktorá podporuje rast kryptomien v budúcnosti
Regulácia, Bitcoin za 15 000 a masová adopcia. Štúdia, ktorá podporuje rast kryptomien v budúcnosti. Zdroj: shutterstock.com/fizkes

Podľa štúdie spoločnosti Crypto Derivatives Management Insight viac ako polovica predstaviteľov globálneho kryptomenového priemyslu verí, že nás v najbližšej dobe čaká prísnejšia regulácia kryptomien, ale aj opätovný nárast ceny najväčšej kryptomeny Bitcoinu. Podľa respondentov sa Bitcoin opätovne dostane nad hranicu 65 000 dolárov, uvádza sa v správe.

Podľa portálu cryptonews štúdia vychádza z názorov Acuiti Crypto Derivatives Expert Network, globálnej skupiny top manažérov, ktorí zastupujú hedžové fondy, brokerov, banky, správcov aktív či búrz. Prieskum zahŕňa dáta z obdobia od 30. júna do 19. júla.

59 % respondentov sa vyjadrilo, že očakáva prísnejšiu reguláciu odvetvia s kryptomenami. Tá sa má dlhodobo podpísať na tohtoročných poklesoch cien kryptomien, ktoré podľa tejto prognózy čakajú ešte ďalšie poklesy s prichádzajúcou reguláciou. V konečnom výsledku však regulácia prinesie inštitucionálny nárast záujmu o túto triedu aktív, čo sa aj výrazne prejaví na cene Bitcoinu a kryptomenových aktív.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin za 15 000 dolárov

Poklesy na trhoch podľa prieskumu nie sú dôkazom stagnácie či poklesu záujmu o sektor kryptomien. Rovnako trpia aj globálne trhy vrátane akcií, ktoré stratili tiež desiatky percent. Podľa štúdie 84 % opýtaných verí, že Bitcoin sa vráti nad 65 000 dolárov, názory sa však rôznia v pohľade na čas, kedy sa tak stane.

Názory na rast Bitcoinu
Názory na rast Bitcoinu. Zdroj: Acuiti, Crypto Derivatives Management Insight Report

Ako môžete vidieť na grafe vyššie, najviac respondentov sa prikláňa k možnosti, že cena Bitcoinu narastie budúci rok, resp. v rokoch 2024 až 2025. To je presne čas, keď sa odohrá ďalší halvingový cyklus a vyzerá to ako pravdepodobnejšia možnosť.

Kým sa tak stane, väčšina opýtaných očakáva ďalší pokles Bitcoinu a vytvorenie nového minima. Najviac preferovanou cenou je 15 000 dolárov za Bitcoin, nasleduje 18 000 a potom 12 500. Keďže Bitcoin v minulosti zvykol klesnúť o 85 % od svojho maxima, ceny od 15 000 do 12 500 prichádzajú ako reálny scenár.

Názory na ďalší pokles Bitcoinu.
Názory na ďalší pokles Bitcoinu. Zdroj: Acuiti, Crypto Derivatives Management Insight Report

Zo štúdie vyplývajú pre investorov 4 dôležité závery:

  1. Regulácia. V blízkej dobe nastane prísnejšia regulácia, ktorá môže cenu kryptomien strhnúť ešte nižšie.
  2. Masová adopcia. Prísnejšia regulácia umožní inštitúciám a dosiaľ konzervatívnym investorom stať sa súčasťou trhu, čo povedie k rastu záujmu a investovaniu do kryptomien.
  3. Bitcoin nad 65 000. Regulácia povedie k opätovnému záujmu o Bitcoin, ktorý sa niekedy medzi rokmi 2023 až 2025 dostane opäť na cenu 65 000 dolárov.
  4. Pokles. Predtým, ako sa kryptomeny dostanú opäť do rastúceho trendu, Bitcoin klesne ešte nižšie niekde medzi 15- až 12-tisíc dolárov.

Čítaj tiež: Kryptomenám hrozí 20 % pokles na nové minimá

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance