Reddit ruší nákupy za Bitcoin.
Reddit ruší nákupy za Bitcoin. Zdroj: shutterstock.com/rafapress

Začiatok roka 2018 zatiaľ nevyznieva pre Bitcoin veľmi pozitívne. Lavína negatívnych správ tlačí cenu Bitcoinu dole. Tento trend potvrdzuje aj ďalšia správa. Reddit je spoločnosť, ktorá najnovšie úplne odstránila BTC ako spôsob platby.

Sledujte dianie okolo Bitcoinu na našich stránkach

Reddit ruší platby Bitcoinom

Keď Reddit umožnil platbu Bitcoinom za svoj program “Gold”, veľa ľudí bolo príjemne prekvapených. Zároveň toto rozhodnutie malo veľký zmysel. Bitcoin sa stal obľúbenejším a transakčné poplatky neboli problémom. V priebehu rokov veľa ľudí používalo Bitcoin na nákup Reddit Gold a doteraz nebol žiadny náznak, že by toto partnerstvo malo skončiť.

Od tohto týždňa to vyzerá tak, že Bitcoin už nemôže byť použitý na zakúpenie Reddit Gold. Zatiaľ nie je jasné, prečo spoločnosť urobila toto rozhodnutie.

Niektorých ľudí takéto kroky znepokojujú, keďže sa zdá, že počet obchodníkov, ktorí prijímajú Bitcoin, sa skôr zmenšuje, než rastie.

Konečné rozhodnutie

Bohužiaľ, toto rozhodnutie sa zdá byť konečné a spoločnosť Reddit nemá v úmysle obnoviť v budúcnosti Bitcoin ako možnosť platby. Strata jedného z prvých používateľov Bitcoinu je bolestivá. Zdá sa však, že iné platformy nakoniec môžu zaujať jeho miesto.

Podľa doterajších informácií Reddit údajne odstránil Bitcoin kvôli nadchádzajúcim zmenám na platforme Coinbase. Vzhľadom k tomu, že spoločnosť Reddit má platby Bitcoinom priamo naviazané na platformu Coinbase ako platobný procesor, tieto zmeny predstavujú pre Reddit zásadný problém.

Veľká otázka spočíva v tom, či Reddit v budúcnosti povolí ďalšie platby v kryptomenách. Aj keď je údajné rozhodnutie konečné, počkajme si, ako to dopadne. Ako sa hovorí “Nikdy nehovor nikdy”. Vývoj v kryptosvete je veľmi dynamický a prekvapenie môže prísť kedykoľvek.

Záverom

Bitcoin a ostatné kryptomeny sú vystavené v poslednej dobe veľkému tlaku. Sú to rôzne regulácie, zákazy či už samotných kryptomien, alebo reklám a tak ďalej. Túto negatívnu kampaň zatiaľ s “odretými ušami” zvládajú. O ďalšom vývoji vás budeme i naďalej informovať.

Sledujte novinky z kryptosveta a navštívte náš Facebook, prípadne Instagram,  alebo Twitter. Neváhajte sa tiež prihlásiť na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole.

Zdroj: https://altcointoday.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance