Milí čitatelia, s radosťou vám predstavujeme úplne nový formát článkov, ktorý obohatí rubriku Bohatstvo. Už sme si zvykli na to, že sa celý svet točí okolo peňazí a nám neostáva nič iné, len sa prispôsobiť, pokiaľ nechceme žiť ako niekto, kto peniaze navonok odmieta, ale zároveň kvôli nim celý život tvrdo pracuje. Peniaze však nie sú bohatstvom, ale iba prostriedkom a každý nový deň vám ponúka možnosť sa rozvíjať a dáva vám príležitosť k novému štartu.

Skutočné bohatstvo

Skutočne bohatí ľudia nemajú svoj najcennejší majetok v peniazoch. Obvykle ani v aktívach, ktoré vlastnia a kde svoje bohatstvo uchovávajú. Áno, je to vydobyté dedičstvo, ktoré raz predajú svojim potomkom. Pre niekoho môže byť veľmi prekvapujúce, že to najcennejšie, čo svojim deťom možno prenechať, nie sú aktíva ani peniaze.

Tým najcennejším sú znalosti a skúsenosti, ktoré potomkom umožnia rodinné bohatstvo spravovať a predovšetkým zaistiť, že aj keby prišli o všetko, tak dokážu začať od nuly. Že dokážu všetko získať späť aj od úplného dna a vybudovať svoje bohatstvo od začiatku. Skutočné vzdelanie je tým úplne najcennejším, čo môžeme svojim deťom predať.

Osobný rozvoj

Iste už začínate chápať, kam tým mierime. Áno, ide o osobný rozvoj. Vaším najcennejším majetkom je to, kým ste a čo dokážete predať. V žiadnom prípade sa vám nesnažíme povedať, že peniaze nie sú dôležité. Peniaze sú viac než potrebné a bola by veľká chyba ich odmietať. Rovnakú chybu by však urobil ten, kto by sa sústredil iba na peniaze a zabudol na to, čo skutočne chce.

Život je predovšetkým cesta a jeho cieľ nie je tým najpodstatnejším, o čo v ňom ide. Omnoho zásadnejšie je to, kým sa počas tejto cesty stanete. Či už sa vám darí plniť svoje sny, alebo sú pre vás ešte veľmi vzdialené, nikdy by ste nemali zabudnúť na to kto ste a kým sa chcete stať.

Nový deň

V skutočnosti však nemusíte robiť vôbec nič. Nemusíte prijať všetky tie, mnohokrát stresujúce, myšlienky a názory ohľadne toho, čo by ste mali robiť. Len vy rozhodujete o tom, čo urobíte, kedy to urobíte a ako. Vy viete najlepšie, či to vôbec chcete robiť. Nový deň je každý deň, pretože každý deň je šanca na to, zmeniť seba aj svoj životný štýl.

Nezáleží na tom, čo bolo včera. Toto je úplne zásadné pre osobný rozvoj a preto to právom patrí do úvodného článku na túto tému. Než vôbec budete uvažovať o tom, že použijete ktorúkoľvek z metód, ktoré vám postupne predstavíme, tak sa zamyslite nad tým, že nič z toho robiť nemusíte. Je to len na vás, rovnako ako je iba na vás, či chcete robiť čokoľvek iné.

Nový deň ponúka šancu na odstránenie zo svojho sveta to, čo tam z akéhokoľvek dôvodu mať nechcete. Je to taktiež príležitosť k tomu, zmeniť sám seba k lepšiemu. Včerajšok zmeniť nie je možné, ale bez ohľadu na to, čo bolo včera, môžete zmeniť kým budete zajtra. A jediný deň, kedy to môžete urobiť, je dnes. Nadpis tohto článku teda neklamal. Jedine dnešok je prvým dňom vášho nového života.

Dovoľujeme si vám predstaviť: [Osobnosť] Jaroslav Dušek – 5 dohôd, ktoré zmenia váš život k lepšiemu

Záver

Len veľmi málo ľudí žije skutočne šťastný a bohatý život, ale každý z nás sa môže rozhodnúť, že dnes prežije dokonalý deň. Celý náš tím vám praje, aby to bol nielen nový deň, ale aj úplne nový štart. V nasledujúcich dielach sa môžete tešiť na mnoho metód, ktoré môžete použiť k osobnému rozvoju. Ako už ale viete, aj v tomto prípade je len na vás, či to urobíte.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Kytka.

Než vám predstavíme už spomínané metódy dávame vám zatiaľ do pozornosti naše nové video!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre