Rast ceny Bitcoinu mešká

  • Bitcoin stagnuje. Vraví sa, že navštívi úroveň 60 000 dolárov.
  • To aj napriek tomu, že množstvo dôležitých indikátorov ukazuje opak.
Novinky Bitcoin mešká rastom za predpokladmi
Bitcoin mešká rastom za predpokladmi. Zdroj: shutterstock.com/Quality Stock Arts/Jin Odin
BITmarkets BITmarkets

Bitcoin, najväčšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie, zažíva po významných vrcholoch dosiahnutých v minulých rokoch obdobie relatívneho poklesu. Mnohí analytici sú presvedčení, že návrat ceny Bitcoinu k rastu už dávno mešká. Existuje niekoľko kľúčových faktorov, ktoré tento názor podporujú. V nasledujúcom texte sa pozrieme na tri hlavné dôvody, prečo odborníci veria, že BTC by mal čoskoro zaznamenať oživenie svojej ceny.

Bitcoin a jeho vývoj

Dôvody budúceho rastu sa dajú zhrnúť do troch primárnych. Prvým sú historické cykly a trhové správanie, ktorá poznáme na základe vývoja ceny Bitcoinu od jeho vzniku. Zlepšujúce sa fundamenty a adopcia sú druhým dôvodom. Na to nadväzuje tretí dôvod, ktorý je mierne diskutabilný. Ide o makroekonomické faktory a inflačné tlaky.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo analytici očakávajú oživenie ceny Bitcoinu, je teda historické trhové správanie a cykly.

Bitcoin má tendenciu prechádzať cez cykly rastu a poklesu, pričom obdobia rýchleho rastu sú nasledované korekciami a konsolidáciami. Tieto cykly pozorujeme od začiatku existencie Bitcoinu a často vedú k výrazným nárastom ceny po obdobiach poklesu.

V minulosti Bitcoin zaznamenal niekoľko významných poklesov, po ktorých nasledovali obdobia rýchleho rastu a dosahovania nových historických maxím. Analytici veria, že súčasný pokles je súčasťou ďalšieho cyklu a že trh je pripravený na obnovenie rastu.

Pre cenu Bitcoinu sú podstatné aj zlepšujúce sa fundamentálne ukazovatele a rastúca adopcia kryptomeny. Bitcoin sa postupne stáva čoraz viac akceptovaným ako legitímne investičné aktívum a platobný prostriedok. Tento trend je podporovaný inštitucionálnymi investormi, ktorí zvyšujú svoje expozície voči Bitcoinu, a rastúcim počtom spoločností, ktoré akceptujú Bitcoin ako formu platby.

92%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Bitmarkets a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Makroekonomické faktory 

Tretím dôvodom, prečo analytici očakávajú oživenie ceny Bitcoinu, sú makroekonomické faktory a rastúce inflačné tlaky. V čase ekonomickej neistoty a rastúcej inflácie sa Bitcoin často považuje za bezpečné útočisko a ochranu pred infláciou. Tento názor je podporovaný aj nedávnymi makroekonomickými údajmi, ktoré naznačujú zvýšené inflačné tlaky v mnohých ekonomikách po celom svete.

Investori hľadajú alternatívy k tradičným aktívam, ako sú akcie a dlhopisy. Tie ovplyvňujú inflačné tlaky a nestabilitu na finančných trhoch. Bitcoin sa so svojou obmedzenou ponukou a decentralizovanou povahou čoraz viac vníma ako atraktívna alternatíva na ochranu pred infláciou a znehodnotením fiat mien. Aj napriek tomu sa však ešte cena Bitcoinu správa ako pri rizikovom aktíve. Tento dôvod je teda zatiaľ v rovine hypotézy.

Analytici veria, že obnova ceny Bitcoinu už dávno mešká za tým, kde by sa mala v súčasnosti podľa týchto faktorov nachádzať. Uviedli sme niekoľko z nich:

  • historické cykly a trhové správanie,
  • zlepšujúce sa fundamenty a rastúca adopcia,
  • makroekonomické faktory a inflačné tlaky.

Z uvedeného jednoznačne vyplýva, že Bitcoin by mal čoskoro zaznamenať oživenie svojej ceny. Pre investorov, ktorí veria v dlhodobý potenciál Bitcoinu, môže byť súčasný pokles ceny príležitosťou na nákup a prípravou na ďalší rast.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: CointelegraphTAGY:
Autor:
Marek Rodák
Marek Rodák

Vyštudoval filozofiu a históriu. Počas svojho profesionálneho života skúsil viacero pozícií, od marketingu, cez učiteľa, asistenta až po zastupujúceho riaditeľa školy. Vo voľnom čase sa venuje kryptomenám. Píše od roku 2011.