Ak sa zaujímate o kryptomeny, určite ste si všimli, že Bitcoin a aj väčšina kryptomien zaznamenala za posledných 24 hodín viac ako 10 percentný rast (výnimkou je len Tether, ktorý je v červených číslach). Taktiež kapitalizácia kryptotrhu stúpla o 13,5 percenta na 310 miliárd USD. Je veľmi pravdepodobné, že sa za to môžeme poďakovať Wall Street.

O plánoch investovať do kryptomien píšeme v našom článku Nečakaný obrat – George Soros bude investovať do kryptomien

Nič nové pre Bitcoin

Cena Bitcoinu vzrástla z 7000 dolárov na necelých 8000 dolárov za menej ako jednu hodinu. Nemusíte byť práve špičkový analytik trhu, aby ste uhádli, že takáto cenová akcia je reakciou na nákupy inštitucionálnych investorov, ktorí disponujú tučnými peňaženkami. Tento názor zastáva aj skutočný profesionálny šéf analytik.

Mati Greenspan, senior analytik trhu v eToro, povedal včera pre Bloomberg, že inštitucionálni investori rozhodne nakupujú v pásme veľmi predvídateľného DIPu:

“DIP nie je v skutočnosti pre Bitcoin nič nové, pokiaľ ide o percentuálne vyjadrenie. Ak sa na to pozeráme z historického hľadiska, videli sme tieto typy poklesov aj predtým. A rozhodne Wall Street neostane stáť bokom. Hovoríme, že oni stavajú mosty.”

Najväčšie percentuálne poklesy, pričom všetky boli horšie ako v roku 2018:

2011 – 94%
2013 – 87%
2014 – 83%
2018 – 70%

Tip redakcie: Prečítajte si tiež článok Rockefellerovci sa taktiež rozhodli investovať do kryptomien

Prelomia býci medvediu dominanciu?

V čase písania tohto článku sa Bitcoin obchoduje na úrovni 8100 USD. Je ľahké byť nadšený z vyhliadky na prelomenie medvedieho trendu, ktorý v tomto roku dominuje kryptotrhom. Lenže len preto, že sa na tom Wall Street podieľa, neznamená samo o sebe, že Bitcoin a s ním aj ostatné kryptomeny prudko vzrastú. Vyjadril sa Greenspan.

To, či sa chystajú prevziať dominanciu býci, alebo medvede s určitosťou nevieme, ale dôležitá vec je, že na Wall Street sú pripravení na zavedenie novej likvidity kryptotrhov, čo by mohlo minimálne upokojiť trh a stabilizovať ceny. Viaceré indície, o ktorých sme vás informovali, však naznačujú, že mnohými investormi očakávaný obrat práve nastáva.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek Návod nájdete tu. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance