ethereum

Byzantine sa odkladá a prečo je to dobre

Máme za sebou celkom nudný víkend, počas ktorého Bitcoin klesol a potom zase stúpol, Ethereum sa vrátilo do okolia 290$, Litecoin zase útočí na 50$ a v podstate nikto netuší, prečo všetko stúpa. Zase raz nastala situácia, keď sa trh vyvíja presne podľa neočakávaní. V poslednej dobe vo Facebookových skupinách a na fórach či telegrame vidíte samé katastrofické scenáre a tipy na short. My odporúčame iba jedno. HODL!

trhová kapitalizícia graf 25.9.2017

Trhová kapitalizácia sa opäť raz dostala nad 130 miliárd dolárov. Vrásky na čele mi však robí nízke volume. Ak to takto bude pokračovať, žiadneho veľkého rastu sa nedočkáme. To je však daň za vyradenie Číny z krypto-scény. Graf je zo stránky coinmarketcap.com

Ethereum Byzantine až od bloku 4 370 000 (~17.10.2017)

Už dvakrát sme na kryptomagazine písali o Ethereum Byzantine hard-forku. Táto aktualizácia umožní anonymné transakcie (zk-SNARK’s), lepšie škálovanie Ether blockchainu, jednoduchšie programovanie smart kontraktov a viac. Byzantine je prvá polovica Ethereum Metropolis updatu – najväčšej ETH aktualizácie tohto roka.

Pôvodne malo Byzantine prísť už v septembri (září), fork sa však odložil o ~3 týždne. Dôvod je ten, že sa ešte stále oplatí ťažiť na súčasnom chaine a mineri by po forku mohli ešte nejaký čas ťažiť oba chainy (aj starý, aj nový). Tomu sa treba vyhnúť. Rýchly a bezbolestný prechod na novú verziu softvéru je veľmi dôležitý. Ethereum predsa okolo seba nebude robiť také haló, ako v júli (červenci) Bitcoin.

Viac o Ethereum Byzantine nájdete v tomto článku.

Takže sa to odkladá. A čo mineri?

Ak ťažíte Ethereum, pripravte sa na poriadne zvyšovanie obtiažnosti. Najbližšie tri týždne budete dostávať stále menej a menej Etheru. Po prechode na Byzantine sa odmena za 1 blok zníži z 5 na 3 ETH a block time zo súčasných 30 na 15 sekúnd. Odmeny za ťažbu na týchto hodnotách ostanú do konca roka 2018, keď sa odpáli difficulty bomb a Ethereum blockchain v relatívne krátkej dobe zamrzne (o tom sa už ale hovorí dva roky a stále nič, takže… uvidíme). Nasledovať bude prechod na proof-of-stake a… Ale to už sme ďaleko v budúcnosti.

Ak teda Ethereu veríte a ťažíte ho doma/cez cloud, nebuďte znepokojení znižujúcimi sa zárobkami. Všetko sa vráti do normálu. Zvyšovanie obtiažnosti je nutné, inak by sa všetci museli dohadovať tak, ako je to pri Bitcoine.

Odporúčam na najbližšie tri týždne prejsť na mining inej kryptomeny. Monero sa v poslednej dobe teší veľkému úspechu. Zaujímavý je tiež Zcash.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Mato

Dobry den.
Trochu som zmäteny. Znamena to, ze 17.10.2017 vznikne novy druh Etherea? (tak ako v pripade Bitcoinu, Bitcoin Cash)?
Dakujem za upresnenie