Príležitosť na investíciu: Litecoin sa chce dostať späť do hry

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

V poslednej dobe trhy s kryptomenami predviedli veľa turbulencií. Ceny klesli viac, ako mnohí očakávali. Tento týždeň sa trh nachádza v miernom oživení a investori sa rozhodujú, ktoré z altcoinov  sú v súčasných podmienkach najlepšou investíciou. Jedným z nich je Litecoin, ktorý je v súčasnosti na ceste k zotaveniu.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Pozrime sa teda na dôvody, prečo je Litecoin jednou z výhodných investícií do kryptomien:

Vydanie Litecoin core v0.16

21. mája bol vydaný update Litecoin core v0.16.0. Zahŕňa nové funkcie a viacero opráv, ktoré zlepšujú výkonnosť, aktualizáciu prekladov a pod. Táto verzia bola uvoľnená ako odporúčaná aktualizácia, aby každý užívateľ mohol využívať novovyvinuté funkcie, ako napríklad:

Plná podpora peňaženky Segwit

Posledná verzia LTC core v0.16.0 zavádza úplnú podporu pre používateľské rozhranie Segwit peňaženky.

Podpora adresy Bech32

Posledné jadro v0.16 má tiež podporu pre natívne adresy Segwit (Bech32). Znamená to, že do nového jadra bola zahrnutá možnosť vytvárať a odosielať adresy Bech32.

Povolený algoritmus SHA256

Bol povolený SHA256 algoritmus, pre zvýšenie výkonu a zvýšenie rýchlosti až o 50%.

Vývoj PayWithLitecoin

PayWithLitecoin zaznamenáva viditeľný pokrok a teraz sa dostáva do hlavného prúdu adaptácie. Dôvodom je zvýšená pozornosť rôznych malých podnikov. Tieto podniky sa registrujú, aby prijali Litecoin ako spôsob platby a profitovali z neho.

PayWithLitecoin je v podstate dobre plánovaná marketingová stratégia, ktorá odmeňuje obe strany transakcie. Významným míľnikom je partnerstvo s iPayment a Aliant, ktoré má zabezpečiť bezpečnú cestu k platbám Litecoinom a dať obchodníkom príležitosť prijať kryptomeny.

Vyššia odolnosť voči útokom

Hackerské incidenty, ktoré otriasli kryptotrhmi, spôsobili doteraz veľké škody. V súčasnosti investori hľadajú bezpečnejšie projekty, na ktoré sa môžu obrátiť. Za takýchto podmienok Charlie Lee, zakladateľ Litecoinu, uviedol, že na rozdiel od Bitcoin Gold, ktorý bol napadnutý „miner” hackom, algoritmy ťažby Litecoinu sú príliš silné a odolné voči hacknutiu.

Tip redakcie:[Hot News] Hyundai Mining pool hacknutý!

Trhová pozícia

Podľa najnovších údajov z coinmarketcapu, je Litecoin  6. najväčšia kryptomena sveta. Celková trhová kapitalizácia Litecoinu je v čase písania článku takmer 6,83 miliárd USD. Cena sa pohybuje okolo 120 USD. Za 24 hodín zaznamenal nárast o 6,93%. Denný volume predstavuje necelých 350 miliónov USD.

Prečo investovať do LTC?

Hoci to vyzerá tak, že Litecoin ustúpil zo svojej pozície (často bol označovaný ako striebro kryptomien), stále má obrovský potenciál. Je len otázkou času, kedy sa rozbehne, najmä vďaka mainstreamovej adopcii a partnerstvu s tech gigantmi. Analytici predpokladajú, že je tu dobrá šanca investovať do Litecoinu.

Disclaimer: Tento článok nepovažujte za finančnú radu, alebo nabádanie na zakúpenie kryptomien. Ak by ste sa rozhodli investovať do ktorejkoľvek z kryptomien, majte na pamäti, že je z vašej strany nevyhnutné dôkladné vyhodnotenie trhu. A pred každou investíciou treba zvážiť všetky riziká, ktoré obchodovanie na kryptotrhu prináša.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroj:
https://globalcoinreport.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.