Hackeri ukradli dáta o klientoch dvoch kanadských bánk – požadujú výkupné milión dolárov v XRP

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Známy token XRP od spoločnosti Ripple sa dnes dostal do centra pozornosti po tom, čo skupina hackerov vypustila do éteru kontroverzné oznámenie. Podarilo sa im získať osobné údaje 100 000 klientov z dvoch kanadských bánk a požadujú výkupné milión dolárov. Háčik je v tom, “výplatu” chcú práve v XRP tokenoch.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad do sveta kryptomien na trading11.com.

Anonymita a decentralizácia z kryptomien spravila ideálny nástroj na vyplácanie výkupného. Bankové prevody sa dajú pozastaviť, prípadne vrátiť a pýtať si milión v neoznačených bankovkách je prinajmenšom nepraktické.

Verili by ste hackerom?

Problém s touto požiadavkou je, že hackeri majú prístup k citlivým dátam a neexistuje spôsob, ako docieliť, aby sa ho po zaplatení výkupného vzdali. Bank of Montreal a Simpli Financial sa tak budú musieť spoľahnúť na čestné slovo týchto internetových predátorov.

Je tu však ešte jeden problém a tým je samotné výkupné. Inštitúcia si jednoducho nemôže dovoliť nakráčať na neregulovanú burzu, presunúť tam milión dolárov a kúpiť Ripple. Bude zábavné sledovať, ako sa to vyrieši.

Veríme, že sa na tento nepríjemný incident čo najskôr zabudne. Ak si nechcete nechať ujsť naše krypto-spravodajstvo, prihláste sa na odber notifikácií (návod nájdete tu), prípadne nás sledujte na facebooku.

Zistite o Ripple viac

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO: