Priaznivci Groestlcoinu hlasujú o jeho premenovaní

BitmarketsBest Wallet mobil

Groestlcoin, ktorý je na kryptoscéne už viac ako 4 roky, zvažuje svoje premenovanie. Hlasom, ktorý stoji približne 50 eurocentov, môžete do 15. júla 2018 rozhodnúť, či sa táto kryptomena premenuje, alebo si ponechá svoj názov.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne.

Napriek tomu, že Groestlcoin je tu už vyše štyri roky, pravdepodobne o ňom veľa kryptonadšencov nepočulo. Aktuálne sa podľa metriky CoinMarketCap potáca na 166. mieste, pričom absolútne gro obchodov robí Kórea na Upbite (takmer 88% volume).

Meno pôvodom z rakúskej kuchyne

História tejto meny siaha do roku 2014 a jej meno vychádza z názvu Grøstl (kryptografická hash funkcia). Tá si prepožičala meno od známeho jedla pochádzajúceho z rakúskej kuchyne – Gröstl. Ide o vyprážanú zmes zemiakov, slaniny a cibule dochutenú rascou.

Čo viedlo dev team k tomu, aby sa inšpiroval práve takýmto lokálnym „kulinárskym” produktom nevieme, ale komunita okolo tohto coinu je aj napriek jeho slušným úspechom nespokojná práve s jeho názvom. Podľa väčšiny by zmena názvu prospela marketingu tejto kryptomeny, nakoľko nový názov by mal byť ľahšie vysloviteľný a zapamätateľný.

Mohlo by vás zaujímať:  Ako sa chrániť pred nástrahami v kryptosvete

Hlasovanie o zmenu názvu

Dev team Groestlcoinu sa rozhodol otázku týkajúcu sa názvu meny ponechať na rozhodnutí komunity. Tá dostala možnosť vyjadriť svoj názor v hlasovaní, ktoré bude prebiehať do 15. júla 2018, 22:00 CET. Za týmto účelom boli vytvorené dve peňaženky, kde jedna reprezentuje „Áno” pre zmenu názvu a druhá „Nie” pre ponechanie pôvodného. Na odovzdanie jedného hlasu potrebuje užívateľ poslať 1 GRS do jednej z vyššie zmienených peňaženiek.

Aktuálny stav hlasovania, ako aj adresy oboch peňaženiek si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Základná charakteristika Groestlcoinu

Groestlcoin umožňuje rýchle a bezpečné platby s takmer nulovými poplatkami, pričom sa orientuje na súkromie používateľov. Celková supply tejto meny je 105 miliónov GRS. 1MB blok, ktorého vyťaženie trvá jednu minútu, odmení každého minera 5 GRS coinami. Pôvodná odmena na začiatku existencie tejto meny bola 512 GRS, ale viacerými halvingami sa dostala na dnešnú úroveň, ktorá je zafixovaná (neklesne).

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Medzi jeho hlavné charakteristiky patrí:

  • ASIC rezistencia –Groestlcoin používa na ťažbu algoritmus Grøstl-512, pre ktorý nebol vyrobený zatiaľ žiadny ASIC miner
  • súkromné transakcie – Samourai wallet umožňuje podporu TOR a VPN, ako aj šifrovanie AES-256
  • minimálne transakčné poplatky  – poslanie 10 000 GRS vás vyjde len na 0,000045 GRS (0,00007 USD)
  • široká paleta peňaženiek – 11 pre Android, 10 pre BlackBerry, 3 pre iOS, 10 desktop verzií
  • bonus – možnosť uskladnenia v hardvérovej peňaženke Trezor T od júna 2018

Záver

Groestlcoin nie je jediná mena, ktorá (či už úspešne, alebo neúspešne) siahala po rebrandingu (premenovaní). Zo známych kryptomien tak spravilo aj NANO, ktorého pôvodný názov bol až do 31. januára tohto roku RaiBlocks. Či sa Groestlcoin premenuje uvidíme až o dva týždne, aktuálne to ale podľa výsledkov hlasovania vyzerá, že si svoje pomenovanie ponechá.

Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
ethereumworldnews.com
wikicryptocoins.com
groestlcoin.org

Wallstreetpepe PC banerKvakomat mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.