[PREHĽAD TRHU] Kryptomeny zase v červenej – Predpokladaná korekcia sa zmenila vo výpredaji altcoinov

BITmarkets BITmarkets

Dnes sme na trhu s kryptomenami zaznamenali korekciu Bitcoinu o 4 %. Nejde o nič výnimočné, Bitcoin v minulosti robil podobné pohyby úplne bežne. Alternatívne kryptomeny s vyššou volatilitou však aj táto malá korekcia poslala do voľného pádu. Veľké alty ako Ethereum a XRP zaznamenali pokles o 9 % a výnimkou nie sú ani dvojciferné červené čísla.

Bitcoin našiel problematickú rezistenciu

Zdá sa, že Bitcoin sa aspoň v dohľadnom čase nedostane cez rezistenciu v intervale 8000-8400 $. Na túto hodnotu v minulosti reagoval hneď niekoľkokrát. Práve na nej sa udial veľký pokus o flippening Bitcoinu a Bitcoin Cashu z novembra 2017 a tam sa tiež zastavil posledný veľký skok Bitcoinu v roku 2018 (viď graf).

Nemôžeme sa čudovať, že práve táto rezistencia zlomila väz aj prvému krypto-hypu roku 2019. Píšem prvému, pretože neverím, že toto je všetko. Bitcoin a s ním aj zvyšok trhu, by teraz mal niekoľko mesiacov akumulovať kapitál pri zníženej volatilite a koncom jesene snáď predvedie ďalšie zaujímavé kúsky.

Sledujte Kryptomagazin na facebooku a získajte tak neustály feed
zaujímavých informácií o kryptomenách.

Bublina praská a to je dobre

Samozrejme, teraz by ešte malo dôjsť ku korekcii. Na trhu s kryptomenami sa vytvorila menšia bublina a je vhodné ju prasknúť pred tým, než vyrazíme hore. Zdravý rast trhu, ktorý koreluje s fundamentami je dôležitý. Nechceme predsa, aby krypto začali nakupovať upratovačky a dedkovia, ktorí sa zaručene popália a o kryptomenách už nikdy nebudú chcieť ani počuť. To by bola škoda.

1D BTC/USD - Bitstamp

1D BTC/USD – Bitstamp

Môže vás zaujímať: Video analýza Bitcoinu – Aká je šanca že pôjde na 10 000 USD?

Otázkou ostáva, ako hlboko padneme? Ja verím, že to najhoršie už máme za sebou. Mohli by sme sa vrátiť na hodnoty zo začiatku mesiaca. 30-40 % korekcia je rozhodne na mieste. Bitcoin tak aj v minulosti často korigoval rýchly rast.

Na graf som natiahol Fibonacciho indikátor. Rád by som poukázal na to, že 30-40 % korekcia Bitocinu pekne koreluje s 38,4 – 50 % korekciou celkového rastu od tohtoročného low až po high. Verím, že Bitcoin má dobrú šancu udržať sa nad 5000 $ a už nikdy neklesnúť pod túto cenu.

Chcete sa naučiť obchodovať podľa Fibonacciho indikátoru? Návod nájdete tu:

Všetko o Fibonacci indikátore – časť prvá, základy

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: