bitcoin mixer

Holandské a luxemburské úrady s Europolom zatvorili jeden z troch najväčších kryptomenoých tumblerov Bestmixer. Oznámil tak Europol dnes, 22. mája 2019.

Kryptomenový tumbler alebo mixážna služba kryptomien je anonymný nástroj, ktorý  transformuje transakcie nesúkromných mincí na súkromné. Činí tak miešaním kryptofondov s inými, čo sťažuje sledovanie pôvodného zdroja fondov.

Podľa správy momentálne Fiškálna informačná a investigatívna služba Holandska (FIOD) skonfiškovala šesť serverov hlavného kryptotumbleru Bestmixer.io. Ten vykazoval minimálne 200-miliónový obrat. Služba bola jednou z troch najväčších mixážnych služieb pre kryptomeny vrátane Bitcoinu (BTC), Litecoinu (LTC), Bitcoin Cashu (BCH) a ďalších.

Vyšetrovanie v plnom prúde

Po začatí vyšetrovania v júni 2018 zakázala FIOD spolu s Europolom a luxemburskými orgánmi túto platformu. Úrady totiž zistili, že veľký počet zmiešaných mincí v spoločnosti Bestmixer pochádza z trestnej činnosti. Údajne sa používali na pranie špinavých peňazí alebo na nezákonné financovanie.

Ako poznamenal Europol, uzavretie Bestmixeru je prvým právnym exekučným opatrením svojej povahy voči kryptomenovým tumblerom.

FIOD údajne zozbierala údaje o všetkých transakciách na platforme v uplynulom roku, vrátane četových správ, BTC adries, IP adries a ďalších. Úrad plánuje analyzovať získané informácie a zdieľať výsledky s ostatnými krajinami.

V poslednej dobe Europol a nemecká polícia skonfiškovali servery trhu na dark webe, pričom zo zatknutých podozrivých zadržali šesť osôb v krypto.

Zdroj:
cointelegraph.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance