[HOT] Čínsky národný blockchain bude spustený už v apríli 2020! – budúcnosť prichádza

1

Rok 2020 bude rokom budúcnosti. Resp. technológií, o ktorých sa ešte nedávno uvažovalo ako o sci-fi. Jedna taká technológia prichádza aj do Číny. Čínsky blockchain sa pomaly ale isto stáva realitou. Po predstavení testovacej verzie v novembri 2019 sa obyvatelia Číny môžu tešiť na jeho oficiálne spustenie už v apríli 2020! Čína sa tak snaží podporiť nové blockchainové firmy v krajine a poskytnúť bezpečnú a škálovateľnú decentralizovanú databázu, ktorá pomôže okrem iného aj pri vývoji nových chytrých miest (smart cities) a digitálnej ekonomiky.

Pri vývoji tohto projektu spojili sily vláda a súkromné čínske firmy. Leví podiel na tom mala vládna organizácia SIC, vládou podporovaný operátor China Mobile, vládou podporovaná platobná sieť China UnionPay a mnoho ďalších.

Počas testovacej periódy (október 2019 – marec 2020) sa tohto projektu zúčastní až 400 čínskych spoločností a samotný blockchain vyvíja 600 developerov. Ako prvé sa na blockchain napojilo mesto Hangzhou – hlavné mesto východnej provincie Zhejiang.

Európske a americké blockchainy zatiaľ v nedohľadne

Čína od októbra otvorene podporuje vývoj blockchainových technológií a spustenie národnej siete je dôležitým krokom v snahe predbehnúť západné technologické veľmoci USA a EÚ. Tie toho zatiaľ veľa nestihli a navyše bránia súkromným spoločnostiam vo vývoji vlastných blockchainov (facebook Libra).

Spustením národného blockchainu Čína prevezme technologický prim západným mocnostiam a spraví tak ďalší krok nie len k modernizácii krajiny, ale aj k ovládnutiu sveta. Mali by sme sa zobudiť a nasledovať príklad, ktorí nám dávajú Číňania.

Bohužiaľ, jedinou odpoveďou zo strany USA je obchodná vojna, ktorá viac poškodzuje samotných Američanov. Európa je na tom o niečo lepšie a chystá špecifikácie pre EuroCoin. Poriadny celoeurópsky blockchain nám však chýba.

Čítajte ďalej:

[EuroCoin] ECB chce vlastnú kryptomenu – V roku 2020 sa dozvieme viac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Ján Havier

Urcite prvý april, aby každý vedel, že je to vtip.