[PREHĽAD TRHU] Konečne pohyb! • Bitcoin klesá • Ripple štartuje TO THE MOON

Novinky Bitcoin stále klesá
Bitcoin stále klesá. Zdroj: shutterstock.com/Sergei Elagin
BITmarkets BITmarkets

Včera o tretej poobede som komentoval, že je na trhu hrozná nuda a trh ma akoby vyslyšal. Do niekoľkých hodín nastal pohyb smerom nadol. Bitcoin stratil 2% hodnoty, Ethereum 5% a midcap altcoiny priemerne 4%. Je tu však aj jedna zaujímavá výnimka.

Ripple si to po počiatočnom prepade namieril prudko nahor! Dôvodom náhleho rastu je s najväčšou pravdepodobnosťou hype, ktorý vytvorila táto správa. V skratke, niektoré banky konečne začali využívať Ripple blockchain na prevody peňazí.

Disclaimer: Tento článok nemožno považovať za investičné poradenstvo. Slúži iba na vytvorenie denného prehľadu vývoja trhu a predstavenie rôznych scenárov vývoja trhu v budúcnosti. Jednotlivé diely si budú protirečiť. Ak chcete profesionálne rady založené na technickej analýze, navštívte prosím web Trading11.com.

Spoločnosť Ripple zažíva úspech – Ale čo XRP?

To je, samozrejme, skvelé. Spoločnosť Ripple vznikla s jediným cieľom. Pretlačiť technológiu blockchain do bankového sektora a ponúknuť finančným inštitúciám možnosť využitia RippleNet-u.

Oproti transakčným systémom, ktoré banky v súčastnosti používajú, sa RippleNet odlišuje hlavne rýchlymi a lacnými transakciami. Natívnou menou tohto blockchainu je XRP, avšak tento token využívať nebudú. Namiesto toho si posielajú vlastný token, ktorý reprezentuje fiat menu.

Úspech spoločnosti Ripple sa tak nutne nemusí premietnuť aj v cene XRP tokena. Napriek tomu hodnota tejto kryptomeny rastie. Zatiaľ čo väčšina trhu padá, XRP zvýšil svoju hodnotu o viac než 8% a v čase písania tohto článku sa na burzách obchoduje za viac než 30c.

Odhad pohybu XRP v najbližších dňoch

Rád by som vás upozornil, že nie som profesionálny trader a toto je iba môj pohľad na situáciu.

1H XRPUSD - Bitfinex

1H XRP/USD – Bitfinex

Token prerazil dôležitú rezistenciu – 30c. Stalo sa tak v typickom Ripplovskom štýle, teda veľmi náhle počas jednej hodiny. Ďalší rast je v najbližších hodinách – dňoch veľmi nepravdepodobný. XRP by teraz malo niekoľkokrát otestovať nový support a aspoň niekoľko dní konsolidovať v jeho blízkosti.

Indikátor RSI je veľmi vysoko a konsolidácia ho pomôže znížiť predtým, než nastane ďalšia pumpa. Cieľom sú hodnoty RSI 50-60. Vstupovať do trhu teraz neodporúčam. Počkajme si na reakciu po dosiahnutí dôležitých technických úrovní.

Na Trading11 vyjde v priebehu dňa analýza XRP. Tam sa dozviete viac. Ak si ju chcete prečítať, máte možnosť kúpiť si na skúšku nové členstvo STANDARD TEST, ktoré stojí iba 4€ (99 kč) a sprístupní web na 5 dní. Môžete tak otestovať obsah na webe bez nutnosti platiť za mesačné členstvo.

Páči sa vám tento článok? Prihláste sa na odber notifikácií (návod nájdete tu), nech vám neujde naše krypto-spravodajstvo.

A čo Bitcoin?

Bitcoin po prudkom prepade spred dvanástich dní konsoliduje v intervale 6300 – 6500 $ a momentálne sa nerozhodol, ktorým smerom bude pokračovať. Skok na 6800$ je ešte stále v hre, avšak treba počítať aj s menej pekným scenárom – pokles. Dôležitá je hlavne technická hladina 6400 $, kde sa vytvorila silná rezistencia. Od nej sa pravdepodobne odrazíme a budeme pokračovať smerom nadol k 6000 $.

Možný je aj náhly dump o niekoľko stoviek dolárov. Odporúčam vám nastaviť si stoploss tesne pod najbližší support. Ako nájsť support v grafe sa dozviete v tomto článku.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: