[SPRÁVY] Bitcoin hash rate na novom maxime – WeChat sa obáva kryptomeny Libra – Cena ropy v ohrození!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Prinášame vám stručné zhrnutie tých najdôležitejších správ z uplynulého dňa. A na čo sa môžete tešiť? Bitcoin hash rate na novom maxime, WeChat sa obáva kryptomeny Libra, cena ropy v ohrození a dokument o League of Legends.

Kryptomeny

Burzy

Ekonomika

Gaming

Tencent má obavy z Facebook Libry. Bude hrozbou pre ich WeChat Pay?

Facebook Libra by mohla byť vážnou hrozbou pre WeChat Pay. Firma Tencent uznáva, že ak by Libra zahájila činnosť, ich služba mobilných platieb by mohla byť ohrozená. Zároveň poznamenáva, že ak bude zahájená, nie je pochýb o tom, že Libra bude mať významný dopad na platobný priemysel a financie všeobecne. Tencent tiež tvrdí, že Libra môže znížiť náklady na financovanie, výskum a vývoj, správu, rozširovanie používateľskej základne a tiež donútiť fintech spoločnosti k inováciám.

Bitcoin hash rate dosiahol nové maximum – Ťažiari sú aj napriek poklesu ceny čoraz aktívnejší

Podľa monitoringu dosiahol hash rate Bitcoinu včera večer svoje maximum. Napriek poklesu ceny sú ťažiari veľmi aktívni. Rastúci hash rate, vzhľadom na klesajúcu cenu Bitcoinu, však zdôrazňuje ich odhodlanie investovať do priemyslu a jeho budúcej ziskovosti. Mohlo by sa tak začať blýskať na lepšie časy. Avšak ziskovosť sa v skutočnosti blíži k najnižšej hodnote za posledných 12 mesiacov. Podľa niektorých ťažiarov je 6 500 dolárov minimálna cena pre udržanie profitu. Ak cena spadne pod túto hranicu, ťažiari sa môžu rozhodnúť vypnúť svoje minery dovtedy, kým sa cena nezvýši.

Bitcoin teraz potrebuje skonsolidovať svoje zisky, tvrdí Tom Lee z Fundstratu

Bitcoin predviedol veľký rast na začiatku roku 2019, teraz potrebuje skonsolidovať svoje zisky, tvrdí Tom Lee z Fundstratu. Vraj už v júli boli viditeľné príznaky „prehriateho” trhu a tak sa dal prepad očakávať. Ďalej Tom Lee odkazuje na jeho BMI index, ktorý už dlhodobo varuje obchodníkov pred prepadom ceny BTC až na hodnotu 3 000 dolárov.

Výkonný riaditeľ Coinbase UK: Na podporu kryptomien potrebujeme centralizované subjekty

Výkonný riaditeľ Coinbase UK tvrdí, že na podporu blockchainu potrebujeme centralizované subjekty, ako sú centrálne banky a Facebook. Feroz povedal, že vidí dva spôsoby, ako by sa kryptomeny mohli stať globálne využívanými. Vďaka emisii digitálnej meny centrálnej banky (CBDC) a kryptomeny Libra od spoločnosti Facebook.

Mohlo by vás zaujímať: Inštitúcie nakupujú – Volume burzy Bakkt po páde Bitcoinu stúplo na maximum!

Coinbase zarobila od roku 2012 takmer 2 miliardy dolárov na tarifných poplatkoch

Generálny riaditeľ Coinbase Brian Armstrong uviedol, že spoločnosť Coinbase od svojho zahájenia v roku 2012 zarobila na poplatkoch za obchodovanie takmer 2 miliardy dolárov. Väčšinu týchto ziskov však vracajú späť do branže, aby vytvorili nové produkty, a chcú, aby Coinbase bola spoločnosťou inovácií.

Ceny ropy v nebezpečí – Je po nej malý dopyt!

Na začiatku roku sa ceny ropy pohybovali naozaj vysoko. OPEC a jeho spojenci sa rozhodli v prvých šiestich mesiacoch roku 2019 znížiť svoju produkciu na úroveň 1,2 milióna barelov denne. Cena teda vyskočila na takmer 75 dolárov za barel. Ceny ropy zasiahlo kolísanie dopytu, ktoré vyvolala obchodná vojna medzi USA a Čínou a spomalenie globálneho hospodárskeho rastu.

Netflix vytvoril dokument o League of Legends

Po dokumente o vývoji For Honor prichádza na rad League of Legends. Najhranejšia hra na svete sa tento týždeň dočkala premiéry na platforme Netflix. V rozmedzí takmer 80 minút sa preberá celkový fenomén tejto hry vrátane rozhovorov s vybranými hráčmi.

Čo čítať ďalej?

[Dôležité] 95% volume Bitcoinu je fake – Tu nájdete lepší zdroj informácií o objemoch na burze

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.