PREHĽAD TRHU – Altcoiny zase pumpujú! Kryptomenové leto bude super

0
bitcoin vs altcoiny očakávame rast altcoinov

„Už, už sa zdalo, že toto leto bude nudné a bez pohybov… a potom to prišlo“

Altcoiny v posledných dňoch stále viac prekvapujú. Ethereum sa tlačí na kľúčovú hladinu 250 $, XRP po 10% pumpe na chvíľu prekonalo v kapitalizácii Tether a Cardano po nedávnom vyhlásení spolupráce neprestáva pumpovať. Aj Dogecoin dnes prekvapil masívnou pumpou a na coinmarketcape nájdete množstvo ďalších kryptomien, ktoré sú v dvojciferných zelených číslach.

Začína sa druhá tohtoročná altcoinová sezóna, alebo sa iba traderi nudia? To sme rozobrali včera na našom streame:

ANALÝZA – Prepad Bitcoinu späť na 4 000 USD! – A prečo nie?

Bitcoin – Mierny pokles a tretie nižšie high

Takže… po dvoch mesiacoch nudy tu konečne máme nejaké pohyby. To sa však netýka Bitcoinu, ktorý naďalej vykresľuje rovnú čiaru a za posledných 24 hodín sa nepohol ani o jedno percento. Z dlhodobého hľadiska hodnota Bitcoinu pomaličky klesá a akumulačná fáza pokračuje.

Bitcoin downtrend graf

Bitcoin na daily timeframe

Bitcoin sa naďalej drží nad hladinou 9000 $ a aktuálne sa obchoduje za 9300 $. Včera vytvoril nové lokálne high o stovku vyššie a odrazil sa od strednedobej klesajúcej trendline. Ide už o tretie nižšie high a na daily timeframe sa tak Bitcoin pomaličky dostáva do downtrendu.

Krypto lamy si myslia, že Bitcoin padne! Je čas nakupovať?

Ethereum – Stále nádejné, no prekoná kľúčovú rezistenciu?

Prejdime teda k altcoinom. Ethereum je s kapitalizáciou viac než 27 miliárd dolárov najväčšou alternatívnou kryptomenou, avšak zatiaľ sa prebiehajúcej altcoinovej rallye veľmi nezúčastnilo. Za posledných 24 hodín sme zaznamenali rast o takmer tri percentá a dnes sa obchoduje za 240-245 dolárov.

Ethereum graf daily

Ethereum daily graf – Tesne pod kľúčovou rezistenciou

To je celkom slušná cena, no problémom Etherea je, že ho čaká kľúčovej rezistencia v intervale 250-255 $. Túto hladinu ether naposledy na chvíľu prekonal vo februári, no koronavirus zmaril nádeje na ďalší bullrun. Ako sme spomenuli včera na streame, Ethereum prekonaním kľúčovej rezistencie vstúpi do UPtrendu. Budeme ho teda pozorne sledovať. Do bullmarketu nám ostáva necelých 5%!

ETH/BTC flippening je z 53% hotový a rastie! Tvrdí tento index

Cardano – Silné fundamenty pumpujú cenu

Mali ste pred týždňom nakúpené Cardano? Ak áno, tak gratulujeme ku krásnemu zárobku. ADA totiž v minulých dňoch ohlásila spoluprácu s Coinbase a cenu tohto altcoinu to krásne vystrelilo. ADA sa na súčasných hodnotách neobchodovala celé roky. Je čas predávať?

cardano daily grafCardano (ADA) na daily grafe – Rekordná pumpa po ohlásení spolupráce s Coinbase

Ťažko povedať. HYPE okolo tohto coinu bol v posledných dňoch obrovský, no pri pohľade na dnešnú sviecu sa zdá, že už pomaly utícha. Predsa len, 25% za jeden deň je naozaj extrémne číslo a veľa obchodníkov to donútilo výrazne zredukovať svoje pozície.

Na Cardano sme sa nedávno pozreli aj v technickej analýze.
Kliknite tu a prečítajte si ju.

Dogecoin – Trending na TikTok a 50% pumpa

Nakoniec ešte spomenieme najvtipnejšiu kryptomenu na trhu – Dogecoin. Ten dnes vypumpoval o 50% vďaka virálnej kampani #dogecointiktokchallange na čínskej sociálnej sieti TikTok. Tento hashtag už videlo viac než pol milióna ľudí a samozrejme že reakcia trhu na seba nenechala dlho čakať.

Situáciu dokonca komentoval aj @dogecoin Twitter účet:

Buďte pri nákupe tejto kryptomeny opatrní. Podobné pumpy nikdy netrvajú veľmi dlho. Investuje iba peniaze, ktoré si môžete dovoliť stratiť! Celú situáciu sme podrobnejšie rozobrali v našom článku: 50% pumpa Dogecoinu! Čo sa to deje? A je dôvod ešte nakupovať?

Myslíte si, že začína druhá tohtoročná altseason? Ak áno, hlasovať môžete kliknutím na LOVE smajlíka <3

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre