Bitcoin, hojdačka, swing

Ahojte traderi. Dnes vám prinášam pravidelný prehľad trhu za posledné dni.

Ako na hojdačke

Posledný týždeň bol celý trh ako na hojdačke. Týždeň začal výpredajmi, kde klesalo absolútne všetko. Ako je už zvykom, tak najviac klesali altcoiny. Niektoré klesli aj 2× viac ako Bitcoin. V strede týždňa, keď už každý chystal scenáre, na 7 – 8K nastal veľký obrat a Bitcoin začal znova rásť. Dočkali sme sa aj niekoľkých „Bart patternov“, ktoré si ukážeme v ďalšej časti článku. Celý trh však začal rásť a posledné hodiny sa cenové hladiny konečne ustálili. Tento týždeň sa niesol v znamení volatility a emočnej náročnosti. Predsa len, málokto čakal taký rýchly zosuv z 13K na 9K.

Psychológia zohrala úlohu

Opäť veľmi dôležitý faktor, ktorý je stále v celkom úzadí a podceňovaný a tým je psychológia. Veľmi dobre si pamätám optimizmus a sentiment, keď sa graf nachádzal na 13 000 dolároch. Na trhu vládla extrémna chamtivosť a každý len odrátaval dni do nového ATH. Fundamentálne správy chŕlili jednu novinku za druhou a pozitíva nemali konca. Práve v tomto čase začal graf postupne klesať, ale každý si myslel, že ide len o malé zastavenie. Až keď sa grafy totálne vysypali, zažili sme zaujímavý moment, kedy sa fear and greed index prepadol z extrémnej chamtivosti a hodnoty 83 do extrémneho strachu na hodnotu 16 len za 24 hodín. V čase, kedy sme práve naopak už klesali a boli na hranici 9 000 dolárov, čo bol mimochodom môj prvý target, ktorý som avizoval hneď ako prepad začal, tak negatívne správy naopak valcovali denníkmi a sentiment bol extrémne negatívny.

Práve toto je však psychológia, ktorá otáča trendy. Na topoch je skvelá nálada a až neskôr si človek uvedomí, že zrejme predchádzajúca hodnota bola TOP, zatiaľ čo na potenciálnom dne vládne extrémny strach a nakúpiť nechce takmer nikto. Tým nehovorím, že Bitcoin nemôže klesnúť ešte nižšie. Samozrejme môže, ale použil som to ako názorný príklad.

Bart pattern sa vrátil

Situácia na grafe, ktorú ja osobne neznášam je, keď na grafe vidím povestný Bart pattern. Kto by nevedel čo to znamená, tak to vyzerá asi takto.

Takto nejako vyzerá Bart pattern na 5m grafe. Najprv zostrel dole, potom konsolidácia a opäť výstrel hore. Na tomto obrázku sa to stalo dokonca 2-krát za sebou. Ako takáto „formácia“ môže vzniknúť. Úplne jednoducho a tým je vysoký market order. Na týchto sviečkach vidíme aj zvýšené volume, takže jedna veľryba mohla za market predávať a druhá nakupovať. Toto je len názorná ukážka Bart patternu na 5M, pretože by som ho mohol nájsť aj na 1H grafe. Naposledy sme ho mohli sledovať dosť často práve vtedy, keď sme sa nachádzali na dne, čiže na hranici 3 000 – 4 000 dolárov.

Dodávam, že tento článok nemožno brať ako investičné poradenstvo. Za prípadné straty na burze spôsobené nevhodným obchodovaním nezodpovedáme!

Čo čítať ďalej?

Nakoniec by som vás rád pozval na môj nový web qTube.eu, kde včera vyšiel veľmi zaujímavý článok. Mám naň veľmi pozitívne ohlasy. A nie, nejde o žiadny náboženský text alebo nejaký výplach mozgu.

Ako vyžmýkať z Fibonacciho indikátorov maximum – Fibonacci – Denník 5. týždeň

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance