Príde masívna korekcia pre Bitcoin a zvyšok trhu?
Príde masívna korekcia pre Bitcoin a zvyšok trhu? Zdroj: Shutterstock, remotevfx.com

Tento týždeň sme celý venovali iba Fibonacciho indikátorom. Fibonacci Retracement a Fibonacci Extension boli tými hlavnými, o ktorých sme sa učili, avšak daných indikátorov je ešte viac. Pokiaľ sa o nich chcete dozvedieť viacej, odporúčam aktuálne zľavnený kurz technickej analýzy od profesionálneho tradera Jakuba Kraľovanského. Až 20 % dole z ceny kurzu iba do konca júna je výrazným lákadlom a podľa mňa nesmierne výhodnou ponukou! Teraz sa však už poďme pozrieť na menové páry, pretože dnes ste si ich vypýtali dosť.

BTC/USD

Tradičný pár, ktorý nesmie chýbať takmer v každej našej skúške. A samozrejme, že pri aktuálnych cenách sa na Bitcoin jednoducho musíme pozrieť. Ten si totižto už klasicky ide po svojom a berie so sebou všetky ostatné kryptomeny.

No, situácia to síce nie je ľahko čitateľná, ale treba sa o to aspoň pokúsiť. BTC/USD na dennom grafe burze Bitfinex mi hovorí iba jedno. Že k Fibonacci Extension sa ešte určite budem musieť vrátiť a poriadne sa ho doučiť.

Podľa toho, čo sa totiž nachádza na grafe by sa Bitcoin mohol dostať sumu 11 570 dolárov, kde by ho mala čakať prvá väčšia rezistencia. Ak by cez ňu prerazil (čo pri dostatočných buy objemoch by sme nemuseli úplne vylúčiť), tak by ho mohla čakať cesta k 12 890 dolárom. V úplnom bullish prípade, kedy by sa spustil takmer parabolický rast, by sme sa mohli dostať až na hladinu 100 % (čo je 18 480 dolárov). To je však veľmi ďaleko a aktuálne veľmi nepravdepodobné. Preto by som sa v prípade rastu skôr sústredil na hranicu 11 570 dolárov.

LINK/BTC

Netradične dáme pohľad altcoinu voči BTC, nie voči doláru. Ale keďže ste si to vypýtali, tak to treba určite vyskúšať. Ako vyzerá aktuálne graf Chainlinku voči Bitcoinu a čo nám povie Fibonacci Extension?

Graf v tomto prípade hovorí trošku jasnejšie. Hranica asi 29 500 Satoshi vyzerá ako veľmi silná rezistencia. A práve tam sa budú pravdepodobne zvádzať najväčšie boje medzi medveďmi a býkmi pokiaľ chce ísť Chainlink vyššie. V prípade, že by sa to býkom podarilo, ďalšia silná rezistencia je na hranici 33 300 Satoshi. Tento scenár však bude platný, až keď prekonáme hranicu 0,236 (29 500 Satoshi).

BAT/USD

A ešte jeden pár, ktorý ste si vyžiadali. Basic Attention Token je veľmi zaujímavou kryptomenou. A ak sa pozrieme na to, ako sa správa cenový pár BAT a dolár tak je jasné, že to s ním bude ešte veľmi zaujímavé.

Z dnešných troch grafov je pre mňa tento ten najzaujímavejší. Naozaj krásne reagovanie na Fibonacci Extension levely (ak sa pozriete na 0,236 alebo na 0,382). A práve tieto dva levely sú opäť najaktuálnejšie aj teraz. BAT aktuálne spravil výrazný pohyb smerom nahor a tak môže prísť k atakovaniu sumy 0,286 dolára už čoskoro (upozorňujem však na veľmi slabé objemy, takže fake breakout môže byť tiež možnosť!).

Ak by BAT udržal takýto trend, tak cez 0,236 by sa mohol dostať naozaj jednoducho. Potom ho čaká ťažšia úloha a tá je prekonať level 0,386 (cena 0,337 dolára). Tam už je pohybov výrazne viac a preto by mohol byť tento level kľúčový v tom, či budeme pokračovať v uptrende alebo sa opäť pozrieme na nižšie ceny.

Poznámka na záver. Všetko sú to grafy a predikcie na krátkodobú situáciu (maximálne mesiac) a nie na dlhodobý hold. Navyše, ako všetci viete, profesionálny trader ani zďaleka nie som a preto treba brať tieto analýzy s rezervou. Ak však chcete vidieť, ako vyzerajú profesionálne analýzy, odporúčam portál trading11.com.

Záver

Lidl má svoje týždne (americký, grécky a podobne) a Kryptomagazín má svoje. Ten Fibonacci sa končí dnešnou skúškou. To však ani zďaleka neznamená, že končíme. Čakajú nás ešte minimálne dva podobné týždne, kedy sa budeme učiť o hramonických patternoch a takisto Elliotkách (Elliotových vlnách).

Čo čítať ďalej?

Bitcoin sa zastavil na Fibonacciho hladine! Ako z toho vyžmýkať maximum?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.