Cardano a akumulácia
Cardano a akumulácia. Zdroj: Shutterstock.com/JLStock

Cardano sa obchoduje až 90 % pod svojím historickým maximom a formuje dlhodobú korekčnú štruktúru. Podľa údajov WhaleStats by ale čoskoro mohlo dôjsť k obratu trendu, keďže veľkí investori začali akumulovať.

Cardano patrí medzi TOP 10 najviac kupovaných aktív zo skupiny 1 000 najväčších investorov BSC za jediný deň. Podobné správanie sa v histórii prejavilo práve počas období poklesu alebo konsolidácie, pretože je to vhodné prostredie na nákup za znížené ceny.

ADA nedosahuje v roku 2022 dobrú výkonnosť a nestačí na ziskovosť iných vysoko kapitalizovaných mincí. Na druhej strane, v roku 2021 bolo Cardano jedno z najziskovejších digitálnych aktív vôbec.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Cardano ešte nepotvrdilo akumulačnú zónu

Zakladateľ kryptomenového kapitálového podniku Dan Gambardello verí, že Cardano by mohlo v nasledujúcom bullrune dosiahnuť cenu až 15 dolárov. Pozitívne vyhliadky a akumulácia prebiehajú uprostred očakávaní komunity, keďže zakladateľ Cardana Charles Hoskinson povedal, že v novembri príde niečo špeciálne. Podľa vlastných slov pracoval na projekte posledné 4 roky, ale neuviedol podrobnosti.

Medzitým sa ADA obchoduje na cenovej úrovni 0,32 dolára, čo predstavuje pokles približne 90 % od svojho historického maxima. Akumulácia, ktorá prebieha je síce pozitívnym signálom, no tieto fázy nie sú krátkodobé. Skutočná akumulácia by mala prebiehať aspoň niekoľko mesiacov, pričom by mala byť sprevádzaná zníženou volatilitou spotovej ceny.

Cena v súčasnosti stále pokračuje v poklese a trh nejaví žiadne známky zastavenia. Z toho vyplýva, že je príliš skoro na záver, že akumulácia spôsobí obrat trendu. Napriek tomu je ale dôležité sledovať tento trend, pretože ak bude pokračovať dlhodobo, cena môže zaznamenať rast. ADA sa v čase písania článku nachádza na 8. mieste podľa trhovej kapitalizácie všetkých kryptomien a na 5. mieste odhliadnuc od stablecoinov.

Prečítaj si tiež: Táto kryptomena narástla o 95 % od krachu burzy FTX. Poznáte ju?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance