Investori do BTC sa chránia pred rizikom
Investori do BTC sa chránia pred rizikom. Zdroj: Shutterstock.com/eamesBot

On-chain dáta ukazujú, že investori do BTC sa v poslednom čase báli riskovať, pretože pomer pákového efektu zostal v posledných dňoch nízky.

Ako zdôraznil analytik v príspevku CryptoQuant, investori nepodstúpili veľké riziko od prudkého nárastu ceny kryptomien pred niekoľkými dňami, keďže pákový efekt na trhu je momentálne nízky.

Relevantným ukazovateľom je „otvorený záujem“, ktorý ukazuje celkové množstvo bitcoinových futures kontraktov, ktoré sú v súčasnosti otvorené na všetkých derivátových burzách.

Burza Binance je najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať aktuálne alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Mohlo by ťa zaujímať – Bitcoin dosiahol historický moment – tieto metriky naznačujú býčí sentiment

Investori sa chránia pred volatilitou BTC

Odhadovaný pomer pákového efektu“ je metrika, ktorá je definovaná ako pomer medzi otvoreným úrokom a celkovým množstvom mincí prítomných na všetkých derivátových burzách. To, čo nám tento pomer hovorí, je priemerná výška pákového efektu, ktorý v súčasnosti využíva každý investor pri Bitcoin futures.

  • Keď je hodnota ukazovateľa vysoká, znamená to, že používatelia práve teraz podstupujú veľké riziko. Takéto hodnoty môžu viesť k vyššej volatilite cien.
  • Na druhej strane nízke hodnoty pomeru naznačujú, že investori v súčasnosti nevyužívajú veľa pákového efektu, pretože sa snažia vyhnúť riziku.

Graf nižšie ukazuje trend pomeru bitcoinovej páky za posledných pár dní:

Nízky pákový efekt
Nízky pákový efekt. Zdroj: CryptoQuant

Ako môžete vidieť vo vyššie uvedenom grafe, bitcoinový pákový pomer mal pred niekoľkými dňami vysokú hodnotu, ale prudký vzostupný trend v cene kryptomien ho priviedol späť nadol, pretože likvidoval shorty.

Odvtedy sa hodnota ukazovateľa drží na nízkych úrovniach. Na druhej strane, otvorený záujem má stále vysokú hodnotu. To naznačuje, že investori stále otvárajú nové pozície na trhu.

Tieto nové pozície však majú nízku priemernú páku, ako naznačuje pomer. To ukazuje, že investori si nedávno neboli istí kryptomenami a rozhodli sa podstúpiť menšie riziko.

Graf tiež ukazuje krivku sadzieb financovania, čo je indikátor, ktorý nám hovorí o pomere long a short obchodov na trhu. V súčasnosti sa metrika zdá byť pozitívna, čo znamená, že na trhu je viac long pozícií.

Prečítaj si tiež – Môže bitcoinový býčí trend udržať krok? Nízke objemy hovoria, že nie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre