Prečo by mali bitcoineri kupovať Ethereum? Dôvod vás možno prekvapí

  • Ethereum sa presadzuje v konkurencii altcoinov.
  • Analytici odporúčajú zvážiť jeho zaradenie do portfólia.
  • Predovšetkým ide o diverzifikáciu.
Novinky Ethereum sa do portfólia hodí
Ethereum sa do portfólia hodí. Zdroj: shutterstock.com/DIAMOND VISUALS/
BITmarkets BITmarkets

Ethereum môže lákať obchodníkov. Investovanie do kryptomien sa stáva čoraz populárnejším, a zatiaľ čo Bitcoin zostáva najznámejšou a najpopulárnejšou kryptomenou, mnoho investorov hľadá diverzifikáciu svojho portfólia. Podľa Bitwise, renomovanej investičnej spoločnosti, by bitcoineri mali zvážiť pridanie Etherea do svojich portfólií. Existujú na to tri hlavné dôvody, ktoré hovoria v prospech ETH.

Ethereum ako platforma pre dAPPs

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by bitcoineri mali zvážiť investovanie do Etherea, je jeho schopnosť slúžiť ako platforma pre decentralizované aplikácie (dApps). Zatiaľ čo Bitcoin je predovšetkým digitálnym uchovávateľom hodnoty, Ethereum poskytuje infraštruktúru pre vývoj a nasadenie dApps, ktoré môžu revolučne zmeniť rôzne odvetvia, a to hlavne prostredníctvom používania ako takého.

ETH umožňuje vývojárom vytvárať a prevádzkovať smart kontrakty, ktoré sú samostatne vykonávateľné a automatizujú rôzne procesy bez potreby sprostredkovateľov. To otvára dvere pre množstvo inovácií v oblastiach ako financie, zdravotníctvo, logistika a ďalšie. Pre investorov to znamená, že hodnota Etherea nie je len v jeho cene ako kryptomeny, ale aj v jeho potenciáli zmeniť rôzne priemyselné sektory. Daná oblasť môže zmeniť oblasť financií, ako ich poznáme dnes.

Druhým dôvodom je rýchlejší vývoj a implementácia aktualizácií v sieti Ethereum v porovnaní s Bitcoinom. ETH prešlo niekoľkými významnými aktualizáciami, ktoré zlepšili jeho škálovateľnosť, bezpečnosť a efektívnosť. Najnovšia aktualizácia, známa ako Ethereum 2.0, zavádza mechanizmus Proof of Stake (PoS), ktorý nahrádza pôvodný Proof of work (PoW) konsenzus.

Dôvody, prečo kúpiť Ethereum

Ethereum je priestorom pre decentralizované aplikácie. To súvisí aj s tým, že sa vyvíja technologicky rýchlejšie, ako samotné Ethereum. Tretím dôvodom, na ktorý analytici upozorňujú, je potreba diverzifikácie. Tieto tri dôvody jednoznačne dokumentujú, že okrem Bitcoinu by mali zaradiť do svojich portfólií kryptomenoví priaznivci aj druhú najsilnejšiu kryptomenu. 

Prechod na PoS znamená nižšiu energetickú náročnosť a vyššiu efektívnosť siete, čo môže prilákať viac investorov a vývojárov. Ethereum tiež plánuje zaviesť sharding, čo je technológia, ktorá umožní sieti spracovávať väčší objem transakcií naraz, čím sa zlepší jej škálovateľnosť. Tieto inovácie môžu posilniť postavenie ETH ako vedúcej platformy pre blockchainové aplikácie. Na druhej strane sa podstatne centralizuje.

92%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Bitmarkets a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Diverzifikácia

Tretím dôvodom je diverzifikácia a potenciál rastu. Aj keď Bitcoin zostáva dominantnou kryptomenou, diverzifikácia portfólia je kľúčovou stratégiou pre minimalizáciu rizika a maximalizáciu výnosov. Ethereum ponúka jedinečnú investičnú príležitosť vďaka svojmu rôznorodému použitiu a rastúcemu ekosystému.

Investovanie do Etherea môže poskytnúť ochranu pred výkyvmi na trhu s Bitcoinom a zároveň otvoriť nové možnosti rastu. Ethereum má silnú komunitu vývojárov a podporovateľov, čo zvyšuje jeho šance na dlhodobý úspech. Navyše, rastúci počet projektov a spoločností, ktoré využívajú Ethereum na svoje aplikácie a služby, môže zvýšiť dopyt po ETH, čo by mohlo viesť k rastu jeho hodnoty.

Ethereum predstavuje atraktívnu investičnú príležitosť pre bitcoinerov z niekoľkých dôvodov. Ako platforma pre decentralizované aplikácie ponúka široké spektrum možností využitia, ktoré presahujú rámec digitálnej meny. Rýchly vývoj a inovácie v sieti Ethereum, ako je prechod na Proof of Stake a zavedenie sharding, zvyšujú jeho potenciál. A nakoniec, diverzifikácia portfólia investíciou do Etherea môže pomôcť minimalizovať riziká a maximalizovať výnosy.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: CryptopotatoTAGY:
Autor:
Marek Rodák
Marek Rodák

Vyštudoval filozofiu a históriu. Počas svojho profesionálneho života skúsil viacero pozícií, od marketingu, cez učiteľa, asistenta až po zastupujúceho riaditeľa školy. Vo voľnom čase sa venuje kryptomenám. Píše od roku 2011.