Last minute zájazdy idú ako teplé rožky. Do týchto krajín majú Slováci namierené

  • Cestovné kancelárie predávajú posledné last minute zájazdy.
  • Ak teda chcete na dovolenke ušetriť, mali by ste sa poponáhľať.
Off topic Last minute zájazdy idú ako teplé rožky
Last minute zájazdy idú ako teplé rožky. Zdroj: Shutterstock.com/New Africa, OlegRi
BITmarkets BITmarkets

Cestovné kancelárie a agentúry predávajú posledné last minute zájazdy za rovnaké ceny ako v minulom roku. Najväčší záujem medzi Slovákmi je o zájazdy do Turecka, Grécka a Egypta. Túto informáciu vo štvrtok na tlačovej konferencii oznámil prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) Roman Berkes.

„Last minute zájazdy sú veľmi atraktívnym produktom pre klientov. Je to pochopiteľné, pretože tieto ponuky bývajú často cenovo výhodné, keďže sa predávajú tesne pred termínom odletu alebo odchodu a predstavujú posledné dostupné miesta, ktoré majú cestovné kancelárie v ponuke,” uviedol.

Aké výhody majú last minute dovolenky?

Dodal, že last minute zájazdy majú tú výhodu, ale aj nevýhodu, že klienti ich nemôžu plánovať vopred. Tieto zájazdy sú podľa neho vhodné najmä pre ľudí, ktorí sú flexibilní, dokážu si zariadiť voľno v práci a vycestovať na dovolenku v priebehu niekoľkých dní.

V ponuke last minute zájazdov dominujú destinácie ako Grécko, Turecko a Tunisko. Ceny týchto zájazdov sú približne rovnaké ako minulý rok a prezident SACKA neočakáva výrazné zdražovanie.

Podľa neho je záujem o zájazdy do zahraničia aj tento rok vysoký a očakáva, že zoznam destinácií, ktoré Slováci navštívia, bude podobný ako minulý rok.

„Na prvom mieste zostane Turecko vďaka vynikajúcemu pomeru ceny a kvality. Na druhom mieste bude Grécko a predpokladáme, že Egypt obsadí tretie miesto. Medzi najpredávanejšie destinácie budú patriť aj Tunisko, Chorvátsko a Cyprus, ozrejmil prezident SACKA.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Nároky Slovákov sa zvyšujú

Podľa Berkesa Slováci cestujú čoraz viac, majú vyššie nároky a každý rok vyhľadávajú vyššie štandardy, za ktoré sú ochotní priplatiť. Patria sem napríklad služby ako preprava domácich miláčikov charterovými letmi a hotely, ktoré umožňujú ich ubytovanie.

Berkes tiež varoval pred zájazdmi, ktoré často ponúkajú ľudia na sociálnych sieťach. Podľa neho sú väčšinou podvodné – organizátori si vyžiadajú peniaze a pár dní pred odchodom zájazd zrušia. Slovákom odporúča, aby si overili totožnosť týchto organizátorov buď na stránke Slovenskej obchodnej inšpekcie (SOI), alebo na stránke cestovnej kancelárie, ktorá by mala mať zverejnený certifikát o poistení proti insolventnosti.

Slováci chcú dovolenkovať aj doma

Väčšina Slovákov (52,2 %) plánuje stráviť tohtoročnú letnú dovolenku na Slovensku. Najobľúbenejším typom ubytovania sú hotely (49 %) a pri stravovaní preferujú polpenziu (27 %). Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Edenred, ktorý bol realizovaný medzi 1 667 zamestnancami firiem a inštitúcií.

Viac ako polovica opýtaných plánuje stráviť leto na Slovensku, zatiaľ čo dovolenku pri mori avizovalo 37 % účastníkov prieskumu. Ďalších 6 % plánuje zahraničný poznávací zájazd a 5 % uviedlo, že letnú dovolenku tento rok mať nebudú.

Po hoteloch je druhou najobľúbenejšou formou ubytovania medzi Slovákmi apartmán (38 %), nasledovaný kempom (7 %) a zdieľaným ubytovaním (6 %). Prieskum tiež ukázal, že pre 30 % respondentov bude tohtoročná dovolenka lacnejšia ako minuloročná, ale väčšina si za ňu priplatí. Štvrtina opýtaných očakáva, že ich dovolenka bude drahšia o 10 %, 11 % predpokladá zvýšenie rozpočtu o 20 % a ďalší o 30 % až 50 %.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: teraz.skTAGY:
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.