Prepúšťanie v bankovom sektore: Veľká európska banka ruší pobočky

  • Banka NatWest v Poľsku končí.
  • O prácu príde 1 600 ľudí.
Novinky Banka NatWest v Poľsku končí
Banka NatWest v Poľsku končí. Zdroj: shutterstock.com/Yalcin Sonat
BITmarkets BITmarkets

Britská banka NatWest oznámila, že do konca roka 2025 ukončí podnikanie v Poľsku, pričom prepustí približne 1 600 zamestnancov. Hovorca banky uviedol, že dôvodom je dokončenie konkrétneho projektu týkajúceho sa finančnej kriminality, ktorý vykonávala poľská pobočka. TASR o tom informuje na základe správy agentúry PAP.

Dodal, že dokončenie projektu podnietilo širšiu kontrolu prítomnosti banky v Poľsku, čo viedlo k rozhodnutiu ukončiť jej podnikanie v krajine. V dôsledku toho 45 % pracovných miest v Poľsku definitívne zanikne a zvyšných 55 % sa presunie do Spojeného kráľovstva a Indie.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Banka chystá predaj akcií

Paul Thwaite, generálny riaditeľ NatWest, po nástupe do funkcie začiatkom tohto roka povedal, že banka sa snaží zjednodušiť svoju prevádzku a stať sa efektívnejšou. Okrem toho sa po prvý raz od finančnej krízy v roku 2008 pripravuje na návrat do úplného súkromného vlastníctva a predaj akcií. Tento proces však oddialili britské voľby naplánované na 4. júla, ktoré odsunuli predpokladaný predaj akcií vo vlastníctve štátu.

Banka NatWest vo februári vykázala medziročný nárast zisku o 20 %, keďže britský bankový sektor ťažil z vyšších výnosov z pôžičiek v dôsledku vyšších úrokových sadzieb.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: TASRTAGY: