Ripple a súdny spor s SEC
Ripple a súdny spor s SEC, zdroj: www.shutterstock.com/AevanStock

Binance

Súdny spor medzi Komisiou cenných papierov Spojených štátov (SEC) a spoločnosťou Ripple, ktorá vlastní kryptomenu XRP, sa podľa advokáta Jeremyho Hogana konečne blíži ku koncu.

Tento spor vyvolal vo väčšine kryptokomunity strach a nedôveru voči stále perspektívnej spoločnosti, ktorá toho do budúcnosti plánovala naozaj veľa. Avšak ani tento prípad nebráni niektorým firmám či dokonca krajinám spolupracovať s touto spoločnosťou.

Mohlo by ťa zaujímať: Top udalosti, ktoré nás čakajú v roku 2022 v kryptomenovom svete

Apríl 2022 môže byť rozhodujúci

Jeremy Hogan, renomovaný právnik, poskytol odhad, kedy sa pravdepodobne skončí dlhotrvajúca „právna bitka“ medzi SEC-om a spoločnosťou Ripple. Hogan naznačil, že pravdepodobnosť jeho predĺženia o najbližšie leto je pomerne nízka, a to dokonca aj v tom najhoršom prípade.

Apríl je teda podľa právnika najlepším časom na ukončenie súdneho konania. Generálny riaditeľ spoločnosti Brad Garlinghouse predtým predpovedal, že spor so SEC-om by mohol skončiť už v tomto roku. V rozhovore pre CNBC v novembri Garlinghouse poukázal na pokrok, ktorý bol dosiahnutý napriek pomaly sa pohybujúcemu súdnemu procesu.

SEC iniciovala tento prípad už v decembri 2020. Tvrdí, že XRP, kryptomena spoločnosti Ripple využívaná rôznymi platobnými spoločnosťami na decentralizovanej sieti s otvoreným zdrojom, bola neregistrovaným cenným papierom v rozpore so zákonom o amerických investíciách už od jeho uvedenia na trh v 2013. Predstavitelia inštitúcie tvrdia, že vykonávatelia spoločnosti, ako aj investori, si toho mali byť vedomí a podľa nich vedeli, do čoho investujú.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Čo môže čakať spoločnosť Ripple?

Ripple už zaznamenal niekoľko kľúčových víťazstiev na súde. V júli sudkyňa Sarah Netburn rozhodla, že spoločnosť môže zosadiť bývalého riaditeľa divízie podnikových financií SEC-u, Williama H. Hinmana.

Navyše šéf Ripplu Brad Garlinghouse počas výročia súdneho sporu poznamenal, že spoločnosti sa napriek právnej dráme podarilo dosiahnuť svoj najsilnejší a najúspešnejší rok.

Tzv. expert discovery je naplánované ukončiť sa už 14. januára 2022. Právne tímy sporu SEC vs. Ripple spoločne podali návrh 10. decembra 2021 a požiadali súd, aby umožnil konečnú výpoveď experta 19. januára 2022.

Výhra pre Ripple nepochybne spôsobí frustrujúci úder SEC-u. Americký regulátor bude následne nútený poskytnúť jasné a jednoznačné usmernenie všetkým ostatným spoločnostiam v odvetví blockchainu.

Čítaj ďalej: Január môže byť dôležitý mesiac pre pokračovanie, alebo koniec rastúceho trendu – Analýza

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
najstaršie
najnovšie Najviac hodnotené
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Jožo
Jožo
4 mesiacov dozadu

Takže do apríla je čas si naplniť vrecka XrPčkom 🤣