XRP Ripple
XRP Ripple, zdroj: www.shutterstock.com/HFA_Illustrations

Binance

Dlho stagnujúci XRP si za posledných sedem dní pripísal k svojej hodnote viac ako 10 % a pomaličky sa snaží presiahnuť cenu 1 USD.

Vyzerá to ale tak, že s kryptomenou sa niečo chystá. Podľa údajov stránky Whale Alert si tento týždeň niektoré veľryby presúvali stovky miliónov mincí. Hodleri navyše očakávajú, že čoskoro dôjde k „airdropu“ z projektu pod názvom Sologenic.

Mohlo by ťa zaujímať: Analýza XRP – cena formuje reverzný pattern, nachádza sa na dlhodobom minime?

Ako sa darí kryptomene XRP?

Poslednú dobu je kontroverzná kryptomena XRP v pohybe. Minca si totižto za posledný týždeň pripísala viac ako 10 % a za posledný rok je stále v pluse viac ako 50 %. Hodnota dosahuje takmer 2 % z celej kryptomenovej ekonomiky. Avšak 12-mesačné zisky XRP sú oveľa nižšie ako väčšina kryptomien v prvej desiatke. Podľa týchto čísiel možno usúdiť, že o mincu majú ľudia stále záujem a veria jej aj naďalej, a to všetko napriek prebiehajúcemu súdnemu procesu voči spoločnosti Ripple.

Okrem toho, minca spoločnosti Ripple sa stále pohybuje o 75 % nižšie od svojho all-time high. Cenový vrchol bol dosiahnutý v januári 2018. O pár týždňov to už budú 4 roky.

Pohyby mincí XRP naznačujú, že v zákulisí sa niečo chystá. Kryptomena za posledné dni zaznamenala veľké pohyby z veľrybích peňaženiek. Whale Alert zachytilo 17 700 000 mincí v hodnote 15 miliónov dolárov prenesených z Bitso do neznámej peňaženky. Bot taktiež zachytil 20 000 000 XRP prenesených z Bithumb do ďalšej, samozrejme, anonymnej peňaženky.

Whale Alert neskôr zaznamenal ešte jeden signifikantný pohyb – tentokrát bolo prenesených 231 110 322 XRP v hodnote 191 miliónov USD.

Medzi najaktívnejšie burzy, kde sa kryptomena dá kúpiť, patria Binance, Crypto.com či Huobi.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Očakáva sa airdrop od spoločnosti Sologenic

Pohyb aktív týchto veľrýb podľa mnohých naznačuje, že aktivita prichádza od ľudí, ktorí vedia niečo, čo väčšina komunity nie. Sologenic, spoločnosť využívajúca mincu XRP, plánuje vypustiť token s názvom SOLO všetkým držiteľom XRP. Cieľom projektu je stať sa najvplyvnejším blockchainovým projektom na svete, a to preklenutím medzery medzi tradičnými finančnými trhmi a kryptomenami.

Okrem toho projekt pripravuje aj ďalšiu novinku, token pod názvom Coreum (CORE). Vedenie firmy Sologenic vysvetľuje, že SOLO bude k dispozícii na obchodovanie pomocou decentralizovanej platformy. Dostupných bude celkovo 400 000 000 SOLO. Tím tvrdí, že mince sa vydávajú na ledgeri od XRP.

Čítaj ďalej: BTC ťažiari stále hodlujú mince – odliv je na trojmesačnom minime

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre