Binance vydala oznámenie
Binance vydala oznámenie. Zdroj: shutterstock.com/MeshCube/Aleksandra Sova

Binance nedávno oznámila dôležitú správu týkajúcu sa maloobchodných zákazníkov. Podľa portálu Cointelegraph burza preruší bankové platobné prevody používateľov bankových účtov vedených v amerických dolároch.

Zmeny sa dotknú maloobchodníkov, ktorí chcú nakupovať alebo predávať kryptomeny za nižšiu hodnotu ako 100 000 dolárov prostredníctvom platobného systému SWIFT. Prerušenie má nadobudnúť účinnosť už 1. februára. Ak si Slovák žijúci v USA, alebo máš účet vedený v americkom dolári, tak zmena sa dotkne aj teba.

Najväčšia kryptomenová burza na svete zdieľala túto správu prostredníctvom e-mailu svojim klientom 21. januára. Ich cieľom je vyhnúť sa prerušeniu nájdením nového partnera SWIFT. Burza toto rozhodnutie nemala vo svojich rukách, keďže zmena bola iniciovaná bankovým partnerom. Je preto pravdepodobné, že podobným obmedzeniam budú čeliť aj ďalšie obchodné platformy.

Binance oznamuje prerušenie bankových platobných prevodov
Binance oznamuje prerušenie bankových platobných prevodov. Zdroj: Binance

Zákazníci budú môcť aj naďalej obchodovať kryptomeny prostredníctvom svojej kreditnej a debetnej karty a transakcie budú bez problémov spracované. Zároveň SWIFT služba ostane v prevádzke pre účty vedené v inej mene ako americkom dolári.

Napriek tomu, že toto rozhodnutie nebolo iniciatívou Binance, burza môže kedykoľvek svojvoľne obmedzovať a regulovať obchodovanie na ich platforme. Napríklad 17. novembra pozastavila vklady USDT a USDC v sieti Solana.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Binance je jasnou voľbou

Binance je považovaná za najbezpečnejší prístav spomedzi centralizovaných búrz. Krach burzy FTX bol ale jasným dôkazom toho, že na 100 % nemožno veriť žiadnej inštitúcii. Obzvlášť je potrebné dávať si pozor na kryptomenovom trhu, kde z každého rohu číha podvod.

Centralizované burzy v posledných mesiacoch zaznamenali rekordný odliv bitcoinov a investori si čoraz viac uvedomujú riziká. Dokonca nedávno z Binance odišlo viac ako 5 miliárd dolárov len za 48 hodín. Držanie kryptomien na burze totiž znamená, že nie ste majiteľmi privátnych kľúčov, o čom sme vás informovali už skôr.

Ak sa ale napriek tomu rozhodnete obchodovať kryptomeny na burze, Binance je jednoznačnou voľbou. Podľa údajov z CoinMarketCap si burza drží pevné prvenstvo s denným objemom obchodov na úrovni 18,1 miliárd dolárov. Len pre porovnanie, na druhom mieste je Coinbase s objemom “len” 1,7 miliardy dolárov. O tom ako burza expanduje sa môžete viac dočítať v článku Impérium Binance sa rozrastá: krajiny autorizujú burzu po celom svete.

Mohlo by ťa zaujímať: Sam Bankman-Fried šokuje vyjadrením: za kolaps FTX môže riaditeľ Binance, k peniazom sa dostanú všetci