Pozor na svoje úspory.
Pozor na svoje úspory. shutterstock.com/PowerUp/fizkes

Druhá najznámejšia kryptomenová burza, kde má peniaze aj veľa Slovákov, ohlásila ďalšiu veľkú zmenu. V dôsledku poklesov na trhu, vďaka čomu klesli aj tržby spoločnosti Coinbase, burza je nútená spustiť ďalšiu vlnu prepúšťania. Celkovo vo firme končí až 20 % zamestnancov. So správou prišiel portál CoinDesk.

Coinbase spustil druhú vlnu prepúšťania

Po letnom prepúšťaní, keď muselo firmu opustiť 18 % ľudí, sa firma v dôsledku zlých výsledkov rozhodla prepustiť ďalších 20 %. Rozhodnutie prišlo po zlých výsledkov za posledné obdobie.

Výskum platformy The Block
Výskum platformy The Block. Zdroj: theblock.co

Veľký problém so ziskami má aj známa kryptomenová futures burza Bybit, ktorá prepustila za posledný rok až 50 % zo všetkých zamestnancov. O prepúšťaní búrz sme informovali v sobotnom článku.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Burza Coinbase mala už v minulosti problémy

Coinbase má od leta na krku žalobu, ktorá ju môže stáť až 5 miliárd dolárov. Rok 2021 bol pre burzy veľmi pozitívny a väčšina z nich to vo svojom rozvoji prehnala. Napríklad Binance spustila obchodovanie s akciami, ktoré neskôr zatvorila. Burzy FTX a Crypto.com minuli stovky miliónov dolárov na marketing, prevažne na športových udalostiach. Namiesto toho, aby v prvom rade riešili stabilné fungovanie burzy. FTX sa to vypomstilo a pred 2 mesiacmi ohlásila krach.