dust, litecoin peňaženky

Objavujú sa správy o tom, že peňaženky Litecoin boli zasiahnuté novým druhom kybernetického útoku nazývaného „prach“. Neovplyvnilo to cenu LTC, ale ide o dôležitú informáciu, o ktorej by mali byť obchodníci a majitelia Litecoinu informovaní. Binance Academy ponúkla vysvetlenie.

Znečistenie Litecoinu?

Za posledných pár hodín sa objavilo niekoľko správ o novom kybernetickom útoku, ktorý je zameraný na používateľov Litecoinu. Binance Academy tweetovala upozornenie, ktoré viedlo k podrobnému vysvetleniu.

Stručne povedané, útok „prachom“ je, keď sa podvodníci pokúšajú narušiť súkromie kryptomeny, v tomto prípade Litecoinu, zaslaním najmenšieho množstva na súkromné ​​peňaženky. Útočníci sa potom pokúsia vystopovať transakčnú aktivitu týchto peňaženiek v snahe odhaliť totožnosť osoby, ktorá ich vlastní.

Výraz „prach“ sa vzťahuje na malé zlomky krypto mincí, ktoré väčšina používateľov ignoruje. Niekoľko stoviek satoshi možno označiť ako „prach“, pretože súčet je taký malý, že si to väčšina ľudí ani nevšimne.

V prípade BTC a LTC je prachom definované akékoľvek množstvo mincí menšie ako náklady za transakciu. Limit „prachu“ sa potom môže vypočítať v závislosti od veľkosti vstupov a výstupov, zvyčajne niekoľko sto satoshi pre Bitcoin. Transakcie rovnajúce sa menšiemu množstvu ako je prachový limit sú odmietnuté overením uzlov a sú definované ako spam.

Zaslaním trošky prachu na viacero kryptografických peňaženiek môžu podvodníci monitorovať transakcie v snahe odhaliť akékoľvek prepojenia medzi nimi. Konečným cieľom je identifikovať spoločnosti alebo majiteľov týchto peňaženiek a vykonať ďalšie podvody, napríklad útoky typu phishing.

Bitcony sú zvyčajne cieľovým „prachovníkom“, ale dnes sa zdá, že boli napadnutí aj používatelia Litecoinu. Niektorí poskytovatelia peňaženky ponúkajú záruky, ako napríklad možnosť odmietnuť transakciu nižšiu akú si sami definujú.

Cena LTC sa nehýbe

Ceny a trhy nie sú týmto typom útoku ovplyvnené. V žiadnom prípade nemajú za cieľ zničiť sieť alebo manipulovať s cenou, ale na druhej strane môžu slúžiť na sociálne inžinierstvo. V  posledných dňoch tento útok nemal vplyv na cenu, keďže Litecoin sa posledné týždne obchoduje bez zmeny za približne 90 USD.

Čo čítať ďalej?

[Správy] Binance US môže zalistovať týchto 30 kryptomien – Môže Bitcoin prekonať nové ATH už tento rok?

Zdroj:
bitcoinist.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.