linkspace uspesny skok rakety a motoricke pristatie v podani ciny

O tom, že Čína je technologická veľmoc a v mnohých odvetviach doháňa a predbieha zvyšok sveta niet pochýb. Najnovšie to dokázala aj LinkSpace – čínska súkromná firma, ktorá so svojou testovacou raketou RLV-T5 úspešne predviedla let do výšky 300 metrov a následné mäkké motorické pristátie s presnosťou neuveriteľných 7 cm!

Môže vás zaujímať: V USA testujú sledovacie balóny – s autom sa už neskryjete!

LinkSpace má síce ďaleko za SpaceX, ktorá je schopná pristávať a znovu používať reálne letové exempláre svojich prvých stupňov, ale je tu vidieť pekný potenciál. Testovací exemplár RLV-75 má výšku 8,1 metra a váhu 1,5 tony. Disponuje piatimi motormi na kvapalné palivá.

Na porovnanie, v časoch keď SpaceX testovala motorické pristátie, používalo sa zariadenie Grasshopper s výškou 32 metrov a momentálne prebiehajú podobné experimenty s prototypom lode Starship, ktorá je ešte väčšia a hlavne hrubšia.

To však nič nemení na fakte, že firma LinkSpace zaznamenala veľký úspech a v budúcnosti o nej ešte určite budeme počuť.

Čo čítať ďalej?

Čo tak o projekte firmy SpaceX, ktorý má potenciál spraviť revolúciu v poskytovaní internetu! Rýchly satelitný internet pre každého.

[VIDEO] Takto sa vypúšťa 60 satelitov naraz – SpaceX sa pokúša o revolúciu internetu! – Projekt Starlink

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance