POROVNANIE – Lightning Network peňaženiek – Vyberáme TOP 5 pre Android!

Lightning Network peňaženky a platby sa začínajú masovo využívať a preto by bolo fajn si nejakú zaobstarať. Platba z nich a do nich je extrémne rýchla a s takmer nulovými poplatkami. Preto aj vznikli. Sú ideálne pre mikrotransakcie a práve tých je najviac. Nižšie sme vybrali TOP 5 LN peňaženiek pre Android podľa typu a počtu používateľov. Rovnako uvedieme pri každej aj to, či je Custodial alebo Non Custodial. O čo ide?

Väčšina walletiek je Custodial, čo znamená, že vaše prístupy a kľúče má pod kontrolou tretia strana. Non Custodial walletky a ich tokeny máte pod kontrolou len vy. Ideme na to:

5. miesto – Eclair Mobile

Na piatom mieste sa umiestnila peňaženka Eclair. Rozhodne nie preto, lebo by bola zlá. Je tu zo všetkých najdlhšie a to už od roku 2017, kedy bola stvorená na testovanie Lightning Network technológie. Stala sa však veľmi obľúbenou, no s jedným nedostatkom. Peňaženka je nastavená len na funkciu odosielania t.j. platby. Depozit pre BTC nie je prijímacou adresou pre rýchle platby. Walletka je Non Custodial.

4. miesto – Wallet of Satoshi

Štvrté miesto patrí Wallet of Satoshi, ktorá sa za krátku dobu stala veľmi obľúbenou. Môže za to hlavne veľmi user friendly prevedenie s pekným prostredím. Peňaženka je rýchla a spoľahlivá. Napriek tomu ide o Custodial walletku a preto ju nemôžeme posunúť na prvé miesto. Predsa len, treba myslieť na bezpečnosť.

NÁZOR – Veľký rozbor kryptomenového trhu – Čo sa stalo, deje a čo môžeme čakať

3. miesto – Tippin Me

Tippin Me je výborným nápadom, ktorý ešte potrebuje trošku doladiť. Finančné prostriedky drží tretia strana, čo je škoda, pretože by mala určite zaručené prvé miesto. Tippin Me, ako už názov hovorí, slúži predovšetkým na mikrotransakcie podpory followerov, používateľov, členov klubov, fanúšikov Youtube kanálu a pod. Práve táto peňaženka je používaná na donate pre blogerov, vlogerov, redaktorov a iných freelancerov.

2. miesto – Bitcoin Lightning Wallet

Bitcoin Lightning Wallet je jednou z TOP, čo sú k dispozícii. Rýchle platby odosiela aj prijíma. Je Non Custodial, takže peniažky máte pevne vo svojich rukách a prístupové kľúče takisto. Funguje od roku 2018 a jediný dôvod, prečo nie je na prvom mieste, je ten, že chybuje podpora iných OS, najmä iOS. Je k dispozícii len pre Android.

1. miesto – Blue Wallet

Najpoužívanejšia a takisto veľmi používateľsky prívetivá peňaženka LN je Blue Wallet. Podporuje aj iOS a spolu s Androidom sa tak radí medzi najrozšírenejšie peňaženky LN v mobilných telefónoch. Je samozrejme Non Custodial. Vytvorená bola v roku 2018 a odvtedy sa šíri svetelnou rýchlosťou 🙂

K TOP by sme ešte zaradili peňaženku Joule, ktorá však nie je aplikáciou, preto by porovnanie s ostatnými nebolo férové. Je však dôležité zdôrazniť, že ide o rozšírenie do internetových prehliadačov a tým pádom je podpora na takmer všetkých OS vrátane telefónov. Tak isto ide o Non Custodial peňaženku.

Čo čítať ďalej?

Svet z krízy nezachráni žiadna vláda ale Bitcoin tvrdí, Tim Draper!

Najčítanejšie články

1

Slovensko nemá na dôchodky. Pripravte sa na kolaps dôchodkového systému

2

Už čoskoro zo slovenských pultov zmizne základná potravina. Aké budú vaše možnosti?

3

Slovenskí seniori môžu len závidieť. Toto je suma, ktorú dostávajú švajčiarski dôchodcovia

4

Bankový účet pre seniorov. V ktorej banke penzisti najviac ušetria?

5

Príspevok, ktorý využíva množstvo Slovákov, sa zvýši. Stúpne na 200 eur

PR články

Bitcoin: Ako nízko môže klesnúť?

Marek Rodák  | 7. októbra 2024

Bitcoin, najznámejšia kryptomena na svete, prešla v posledných mesiacoch výraznými výkyvmi cien, čo opäť vyvolalo otázky o tom, ako nízko môže jeho hodnota klesnúť.

Bitcoin môže padnúť na 42 000 USD

10-násobný zisk z kryptomien: Ako na to?

Marek Jendrál  | 7. októbra 2024

Kryptomeny sú vysoko volatilné, no práve vďaka cenovým výkyvom môžu obchodníci častokrát inkasovať zisky, ktoré presahujú desaťnásobok vkladu.

Ako zarobiť desaťnásobok na kryptomenách