Bitcoin

Populárny analytik BTC Willy Woo povedal svojim 132 000 sledovateľom na Twitteri, že pracuje na novom modeli cien, ktorý naznačuje, že bullish trend sa začne už o niekoľko dní až týždňov. Woo tvrdí, že začiatok rastu môžeme očakávať už počas júla.

Willy Woo je jeden z najznámejších traderov, ktorý zdieľa svoje analýzy aj na sociálnej sieti Twitter. Jeho model, na základe ktorého obchoduje, je založený na niekoľkých výpočtoch. Základom celého vzorca sú MA, odchýlka od priemeru a výpočet kanála, v ktorom sa BTC môže v budúcnosti na základe minulosti pohybovať.

História BTC grafu

Na grafe BTC od roku 2012 sledujeme akúsi trend line, nad ktorou sa BTC zatiaľ v priebehu celej histórie držal. Ak aj prišli horšie obdobia a veľké pády, tak vždy išlo iba o korekciu. Aj na základe tohto faktu môžeme tvrdiť, že Bitcoin je dlhodobo bullish. Keďže BTC sa nachádza na spodnej hrane trend line, tak nasledujúci mesiac bude veľmi dôležitý. Nesmie prísť bearish pohyb, inak bude celá analýza invalidation a Bitcoin sa dostane von z viac ako 10 ročného bullish trendu. Nie je vylúčený fake break out pohyb. Avšak aj v tomto prípade potrebujeme do konca leta vidieť BTC aspoň nad 10 000 USD, aby nebol porušený tento niekoľkoročný trend.

Prečítaj si aj: Blížiace sa prezidentské voľby v USA – Poškodí kapitálové trhy výhra demokratického kandidáta?

Ako bude fungovať nový model?

Nový model zohľadňuje koronavírus aj ďalšie ukazovatele na grafe. Z historického hľadiska sa blížime na veľmi dôležitý level, na ktorom sa nachádza bullish signál. Treba podotknúť, že bullish signál na základe tejto analýzy mal zatiaľ v histórii 100 % úspešnosť. Tentokrát môže byť opäť platný, avšak žiadny indikátor nie je stopercentný, preto treba opatrne pristupovať k tradingu.

V súčasnosti ukazovateľ Willy Woo indikátor signalizuje, že je väčšia pravdepodobnosť bullish pohybu, ako keď bol pred 3 mesiacmi Bitcoin na 4 000 USD. Na druhej strane, ak sa Bitcoin dostane pod trend line, tak cesta do pekla je otvorená. Môže sa v horšom prípade stať, že počas tohto desaťročia sa nedostane ani na ATH.

Možno ťa bude zaujímať: VIDEO – Hrozivé grafy predpovedajú krízu o menej ako rok – Ako sa na ňu pripraviť ?

Problém nie je ani tak v špekulácii o možnom vytvorení bearish signálu po break pohybe, ako fakte, že v minulosti ešte nikdy takáto situácia nenastala. Nemôžeme teda vedieť, čo nás čaká.

Prečítaj si aj:

Spoločnosť Wirecard kolabuje, pretože dlhuje štyri miliardy – Aké to bude mať dopady?