VIDEO – Hrozivé grafy predpovedajú krízu o menej ako rok – Ako sa na ňu pripraviť ?

4

Ja viem, ja viem. Takéto články sa pomaly množia a pre niektorých to môže byť už unavujúce, niečo ale na tom určite bude. Stále viac rôznych indikátorov (grafy) poukazuje na to, že finančné trhy nie sú vôbec v dobrom stave. Veľká časť rôznych grafov sa dostáva do čísiel a hodnôt, ktoré sa v minulosti vždy objavili pred krízami. Je teda načase začať sa pripravovať na krízu?

Predpovede sa množia a nevyzerajú vôbec dobre

Vrelo odporúčam všetkým pozrieť si celé video, ktoré obsahuje množstvo rôznych grafov poukazujúcich na to, že kríza sa môže naozaj blížiť. Ten najdôležitejší je však preberaný počas takmer celého videa. Ide o graf NY FED Probability of Recession in Next 12 Months (Pravdepodobnosť krízy v najbližších 12 mesiacov podľa FEDu). Tá sa aktuálne dostala na takmer hrozivý level.

Aktuálne je totiž až na čísle 30 %, čo predznačuje, že šanca na príchod recesie do 12 mesiacov je extrémne vysoká. Na porovnanie, zvyčajne je táto šanca na úrovni približne 4 % a aktuálne je tak viac ako 7,5-krát vyššia ako je normálne. Čo je však oveľa viac alarmujúce je fakt, že tento level bol naposledy dosiahnutý v roku 2007 a teda v predkrízovom roku.

Ako sa pripraviť na krízu?

Toto sa vo videu nenachádza (to sa sústreďuje iba na rôzne grafy a články, ktoré môžu predznamenávať krízu). Ale veľmi podstatnou časťou pri kríze je byť na ňu pripravený. Samozrejme, že to sa nedá úplne dokonale, keďže nikdy neviete, kedy presne kríza príde. No na pár základných pravidiel spojených s krízou sa viete pripraviť vopred kedykoľvek.

Prvým z nich je mať finančnú rezervu vo výške 4 až 6-násobku výdavkov vašej domácnosti. To je nutné mať v prípade, že by ste počas krízy prišli o prácu vy alebo niektorý iný člen vašej domácnosti (v najhoršom prípade hneď viacerí). Pokiaľ teda viete, že sa výdavky vašej domácnosti za jeden mesiac pohybujú okolo 1 000 eur (iba príklad), tak by ste mali mať našetrených približne 4 000 až 6 000 eur. Tie by ste mali mať bezpečne odložené pomimo všetkých ostatných financií ako železnú rezervu.

Druhou, pomerne logickou radou, je mať na krízu odloženú ešte väčšiu časť peňazí. Tie však nebudú slúžiť ako žiadna železná rezerva, ale ako príležitosť. Kríza je totižto skvelou možnosťou do budúcna. Všetky aktíva (na čele s kryptomenami) môžu padať naozaj výrazne na cene a môžu dosiahnuť nízke („vypredajové“) ceny. Veď aj samotný Rockefeller povedal:

„Najlepší čas na zarobenie peňazí je vtedy, keď je na uliciach krv.“

Reflektujte tak na situáciu, kedy trhy začnú klesať, sú v červených číslach a to sa deje najmä počas krízy. Tá by nám mohla nastať už za menej ako rok a tak je najlepší čas na šetrenie peňazí (na neskoršie investovanie) práve teraz.

Záver

Naozaj vrelo odporúčam pozrieť celé video. Je tam niekoľko skvelých informácií, ktoré vás určite prinútia zamyslieť sa nad aktuálnou situáciou na finančných trhoch. A nielen to. Video sleduje aj na aktuálny vývoj v Amerike (z rôznych uhlov pohľadu) a analyzuje, prečo veľa z týchto aspektov dokáže predpovedať, že kríza môže prísť už do jedného roka. Ako sa však na ňu pripraviť? Máte aj vy nejaké rady, ako sa pripraviť na krízu?

Čo čítať ďalej?

Vynález, vďaka ktorému môžu ľudia s postihnutím riadiť autonómne vozidlo

Zdroj:
youtube.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
4 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Robo

Ja si skor myslim ze pocas krizy by mohol btc ist vyrazne hore. To the moon.
Či ??

michalxxxxx

tak

Tibor

Peniaze su ako presypacie hodiny, ak nastane kriza zacnu klesat aj akcie a vsetko stym spojene cize tie peniaze sa niekam budu presuvat. Ako to bolo pocas poslednej krizy cize monetarne kovy a teraz uz aj kryptomeny. A asi hlavne BTC kedze cely ten jeho system je navrhnuty ako uchovavatel hodnoty. Zamysli sa, preco este stale nebolo ETF schvalene? Podla mna sa ETF schvali raketovou rychlostou ked bude kriza v plnom prude.

Sasso

To je úplne jednoduché, treba nasypať fiat do finančných trhov a stlačiť sell s dobrou pákou ?