Americká automobilka Tesla vedená legendárnym Elonom Muskom má za sebou náročný kvartál. Strach z koronavirusu americkú vládu donútil uzavrieť ekonomiku a Gigafactory tak nejakú dobu ostala prázdna. To je problém, pretože Tesla počas celej svojej histórie nebola schopná vyrobiť dostatok áut na pokrytie dopytu. Počas každej minúty, keď sa nič nedeje, tak Tesle uniká profit.

Tesla autopilot vs. zlí vodiči – Pozrite sa ako jazdia autá od Tesly

A to je dosť nepríjemné vzhľadom na fakt, že Tesla má obrovskú príležitosť dostať sa medzi S&P 500 firmy. S&P 500 je americký akciový index, ktorý má sledovať vývoj americkej ekonomiky. Ak sa Tesle podarí aj napriek komplikáciám v tomto kvartále dosiahnuť profit, má vstupenku do tohto elitného klubu istú.

Ako to teda dopadne? To sa dozvieme už čoskoro. Elon Musk síce na svojom Twitteri niečo naznačil, no zatiaľ nemáme istotu. Jedno však vieme určite. Tesle sa darí. Akcie tejto spoločnosti nedávno dosiahli historické maximum a prekonalo hranicu 1000 $. Odvtedy však ceny mierne klesli a aktuálne sa TSLA obchoduje za necelých 960 $.

TESLA
TESLA