Bitcoin vs. zlato
Bitcoin vs. zlato. Zdroj: Shutterstock, Roman Bodnarchuk

Binance

Bitcoin má v porovnaní so zlatom jednu dôležitú výhodu. Je ťažšie manipulovateľný. S týmto názorom prichádza populárny obchodník a analytik PlanB.

PlanB porovná Bitcoin so zlatom

Populárny kryptomenový obchodník a analytik PlanB prišiel s veľmi zaujímavým názorom pri porovnaní BTC a zlata. Podľa neho má Bitcoin vlastnosť, vďaka ktorej je náročnejšia jeho manipulácia v porovnaní so zlatom.

Prečítaj si tiež: Tri aspekty pre lepšie pochopenie kryptomien

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

PlanB prišiel s týmto názorom v rozhovore pre YouTubera Roberta Breedlova.

Vnútorné vlastnosti zlata podľa analytika sťažujú jeho fyzický zber. Náklady na trezor a poistenie môžu predstavovať približne 1 % hodnoty celej zbierky zlata za rok a k týmto nákladom sa môžu pridať aj drahé poplatky za prepravu. Bitcoin však tieto nevýhody nemá vďaka svojej jedinečnej vlastnosti – „hyper prenosnosti“.

„Zlato má teda takú vnútornú vlastnosť, že radšej máte papierové zlato ako to fyzické. Ale Bitcoin túto nevýhodu nemá. Jeho doručenie je jednoduché a rýchle. Dodanie je lacné a jeho držanie je tak lepšie ako pri zlate. V prípade, že bude výber zlata nezákonný alebo určitým spôsobom znemožnený, otvorí to rôzne možnosti manipulácie, pretože potom je to v podstate fiat svet a to už je veľmi porovnateľné s rokom 1971, keď Nixon povedal, že odteraz už nie je možné vyberať zlato.“

PlanB dodal, že on osobne využíva kryptomenové burzy na nákup a predaj BTC, ale nie na jeho úschovu. Podľa neho existuje určité riziko, že by vlády zakázali obchodníkom fyzický výber BTC do osobného úložiska.

„Akonáhle sa tento aspekt Bitcoinu stratí, potom je Bitcoin podľa môjho názoru navždy stratený.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre