Ako lepšie pochopiť kryptomeny?
Ako lepšie pochopiť kryptomeny? Zdroj: Shutterstock, Wit Olszewski

Binance

Kryptomeny sú vzhľadom na svoj vek stále nepoznanou oblasťou pre väčšinu sveta. Aj keď sa rok 2021 niesol v znamení zvýšenej popularity, kryptomeny stále nie sú prijaté v globálnom meradle. Predstavujú však budúcnosť.

Kryptomeny ako budúcnosť

Technológia kryptomien môže predstavovať absolútnu zmenu v spôsobe, akým môžu jednotlivci spravovať svoj majetok, či dokonca revolučne posielať svoje transakcie prostredníctvom bezpečných a decentralizovaných sietí. Tento pohľad však stále chýba prevažnej časti ľudstva. Budúcnosť financií však môžete lepšie prijať prostredníctvom troch jednoduchých oblastí.

Prečítaj si tiež: Top burzy bez KYC overenia

Burza Binance je najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať aktuálne alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Blockchain

Aby ste dokázali lepšie pochopiť význam kryptomien pre širší finančný trh, predstavte si ich ako určité „žetóny“, ktoré môžete vo všeobecnosti používať v ohraničenom priestore. V rámci tohto priestoru majú vaše „žetóny“ hodnotu a umožňujú vám prístup k viacerým službám a výhodám. Prostredníctvom technológie blockchain tak máte prístup k transakciám, výmenám a zapojeniu kryptomien. Takže v jednoduchosti, blockchain je mechanizmus, ktorý zabezpečuje využiteľnosť kryptomien a taktiež uchováva ich hodnotu.

Decentralizované financie

Kryptomeny si udržia aj v budúcnosti svoju hodnotu. Na to však musia byť celosvetovo prijaté. Dôvera je v tomto prípade základom a skutočným prínosom pre mnohých používateľov kryptomien. Blockchainové platformy, na ktorých sú postavené kryptomeny, sú známe pod pojmom „decentralizované financie“. Takže nie sú prepojené s centralizovanými systémami, ako sú napríklad banky či rôzne finančné inštitúcie a sankcionované podniky. Hodnota kryptomien teda nie je závislá od doláru či zlata. Rozhodujú o nej ľudia, ktorí kryptomeny ťažia a obchodujú.

Ťažba

Posledným a zároveň najdôležitejším pojmom je ťažba kryptomien. Kryptomeny alebo digitálne meny, nie sú vnútorne spojené so štandardnými aktívami, ako sú zlato či striebro. No z hľadiska obmedzenej ponuky sú rovnaké. Kryptomeny, ktoré sú založené na princípe „proof-of-work“, čiže napríklad BitcoinLitecoin, sa ťažia prostredníctvom zložitých rovníc na riešenie blokov, teda „razením“.  Počet novovyrazených mincí sa časom exponenciálne znižuje, presne ako v prípade zemských zdrojov ako je zlato.

Toto sú podľa môjho názoru tri základné aspekty, ktoré vám môžu pomôcť pri spoznávaní sveta kryptomien. Vzdelanie je, samozrejme, základom úspechu. Ten však môžete ešte znásobiť, keď zdokonalíte svoje investorské myslenie. To vám v konečnom dôsledku môže priniesť zisk.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre