Môže Bitcoin klesnúť až na 3 500 dolárov? Pravdepodobnosť tu je

Novinky Bitcoin môže masívne klesnúť
Bitcoin môže masívne klesnúť. Zdroj: Shutterstock.com/MOZCO Mateusz Szymanski
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Hlavný stratég spoločnosti InTheMoneyStocks si myslí, že najhorší možný scenár, ktorý môže postihnúť najznámejšiu kryptomenu, je, že Bitcoin klesne až na 3 500 dolárov.

Bitcoin za 3 500 dolárov?

Gareth Soloway patrí ku skúseným trhovým analytikom. V najbližšom období očakáva, že bude BTC naďalej pokračovať v korekcii. Prečo? Dôvodom sú stále negatívne makroekonomické podmienky. Soloway počas rozhovoru pre Kitco News uviedol, že v prípade najhoršieho scenáru môže Bitcoin padnúť až na hranicu 3 500 dolárov. V prípade, že by nastala táto situácia, očakáva rast, ktorý bude priamo korelovať s akciami spoločnosti Amazon.

Čo sa Bitcoinu týka, môže nastať obrať. Ale až vtedy, keď Bitcoin dozreje. Regulácia bude v tomto prípade jasným cieľom, ktorý dodá ľuďom pocit istoty. V najbližšom období možno uvidíme odraz smerom nahor, ale následne sa obávam poklesu pod 10 000 až na 8 000 dolárov. V najhoršom prípade vidím pokles na 3 500 dolárov. Je to však veľmi malá pravdepodobnosť. Ale stále tu je,” uviedol Soloway.

 

Stratég Soloway sa obáva najmä neustále rastúceho amerického dolára. Ak bude tento trend pokračovať, americký dolár môže stiahnuť všetky rizikové aktíva smerom nadol.

Soloway na záver dodal, že časom očakáva, že sa bude s Bitcoinom zaobchádzať podobne ako so zlatom. Korelácia s akciovými trhmi by sa mala postupne vytratiť.

V čase písania tohto článku sa BTC obchodoval s cenou 19 600 dolárov. Ako sme uviedli v nedávnej analýze, Bitcoin má pred sebou len dva scenáre, pričom oba sú negatívne. Aj keď by sme zažili mierne oživenie, o kryptomeny v súčasnosti nie je zo strany investorov záujem a pokiaľ sa nezmení makroekonomická globálna situácia, klesajúci trend bude nevyhnutne pokračovať.

Prečítaj si tiež: Skúsený investor varuje: „Sme na konci hry. Štandardné meny končia a na scénu nastupuje Bitcoin”

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.