SEC vyjadruje obavy o reguláciu kryptomien
SEC vyjadruje obavy o reguláciu kryptomien. Zdroj: Shutterstock, AevanStock

Gary Gensler už dlhšie obdobie stojí na čele americkej Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC). Aktuálne sa zaoberá problematikou kryptomien, ktorá ho značne znepokojuje.

SEC a regulácia kryptomien

Denník Wall Street Journal prišiel s veľmi zaujímavými informáciami. Šéf SEC-u Gary Gensler podľa nich nie je príliš spokojný s návrhom zákona o kryptomenách. Táto ambiciózna legislatíva by mohla mať negatívny vplyv na širší kapitálový trh.

Témou číslo 1 je naďalej problematika neregistrovaných cenných papierov, ktoré sa podľa Genslera propagujú na kryptomenových burzách. Návrh zákona Gillibrand-Lummis by kryptomeny klasifikoval ako komodity. Preto by tento sektor nespadal pod patronát SEC-u, ale dostal by sa do pôsobnosti Komisie pre obchodovanie s komoditnými futures. A práve tento úrad je voči sektoru kryptomien veľmi zhovievavý.

Prečítaj si tiež: Kiyosaki: „Krach je najlepší čas na zbohatnutie.“ Kedy chce nakupovať Bitcoin?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Predložená legislatíva podľa najnovších informácií obsahuje určité záruky pre používateľov a investorov do kryptomien. Sprísnenia by sa mali dočkať najmä eminenti stablecoinov. Tentokrát sa už len čaká, kedy by mohol byť navrhovaný zákon schválený. Je veľmi nepravdepodobné, že by to bolo ešte tento rok.

Regulácia kryptomien v USA je stále horúcou témou a hlavne veľmi dôležitou udalosťou, ktorá sformuje budúcnosť tohto sektora v globálnom meradle. Genslerov cieľ je jasný. Chce mať sektor kryptomien pod kontrolou. Dokazujú to aj jeho snahy o navýšenie rozpočtu agentúry o 8 %. Ako odôvodnenie uviedol, že chce dôkladnejšie vykonávať agendu v oblasti regulácie a presadzovania práva kryptomien.

Čítaj ďalej: Investori už prežili viacero medvedích trhov, napriek tomu sú v panike

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance