Obchod s Bitcoinom vo Venezuele dosahuje nových výšin 

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Objem transakcií kryptomeny Bitcoin v juhoamerickom štáte Venezuela dosiahol 6. februára 2019 podľa serveru TrustNodes najvyšší bod za celú svoju existenciu.  

Týždenný objem transakcií dosiahol na burze LocalBitcoins cez 2 000 BTC (viac než 6,8 milióna dolárov). LocalBitcoins je burzou typu peer-to-peer. 

Avšak, vyššie zmienený objem transakcií je iba špičkou ľadovca. Celkový počet transakcií a hodnoty venezuelských obchodov s Bitcoinom je omnoho vyšší. Podľa TrustNodes sa ďalšie významné množstvo transakcií odohráva na centralizovaných burzách s centrálou v susedných krajinách, konkrétne Kolumbii a Brazílii.  

Kompletný objem transakcií, ktoré majú občania Venezuely na svedomí, je momentálne takmer nemožné určiť.  

Navyše sa 5. februára objavili správy o tom, že sa objem transakcií nezvýšil iba vo Venezuele. Okrem nej sa nové výšiny dosiahli aj v Kolumbii. Obe krajiny dohromady tvoria zhruba 85 % celého objemu transakcií burzy LocalBitcoins.  

Venezuele sa Bitcoin začína páčiť čoraz viac

Behom prvých piatich týždňov roku 2019 bolo zaznamenaných 8571 transakcií vo Venezuele a 1709 transakcií v Kolumbii.  

Ďalším významným uvedomením plynúcim z reportáže TrustNodes je fakt, že v porovnaní s letom 2018 sa počet transakcií zvýšil celkovo 4x.  

Medzitým sa hyperinflácia lokálnej meny bolívar vyšplhala až na milión percent. Predpokladá sa, že ak bude inflácia pokračovať rovnakým tempom, do konca roku 2019 dosiahne desať miliónov percent. 

Ekonomická situácia Venezuely je momentálne veľmi zložitá. Aj navzdory bohatým zásobám ropy sa ekonomika krajiny zhoršila od roku 2013 od 47 %. Navyše, situácii nepomáha ani rozkol vo vláde, kde jedna strana protestuje proti Madurovi, a druhá zase proti Guaidovi, ktorý je podľa mnohých nasadený USA.  

O ďalšom vývoji situácie vo Venezuele a miestnej adopcii kryptomien vás budeme naďalej pravidelne informovať.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Filip.

Zdroj:
Cointelegraph

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

4

Robert Kiyosaki šokoval verejnosť svojou predpoveďou

5

Slovenská firma rozflákala prvé zisky na Porsche. Teraz jej súd rozpredáva majetok

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka