Obchod s Bitcoinom vo Venezuele dosahuje nových výšin 

BITmarkets BITmarkets

Objem transakcií kryptomeny Bitcoin v juhoamerickom štáte Venezuela dosiahol 6. februára 2019 podľa serveru TrustNodes najvyšší bod za celú svoju existenciu.  

Týždenný objem transakcií dosiahol na burze LocalBitcoins cez 2 000 BTC (viac než 6,8 milióna dolárov). LocalBitcoins je burzou typu peer-to-peer. 

Avšak, vyššie zmienený objem transakcií je iba špičkou ľadovca. Celkový počet transakcií a hodnoty venezuelských obchodov s Bitcoinom je omnoho vyšší. Podľa TrustNodes sa ďalšie významné množstvo transakcií odohráva na centralizovaných burzách s centrálou v susedných krajinách, konkrétne Kolumbii a Brazílii.  

Kompletný objem transakcií, ktoré majú občania Venezuely na svedomí, je momentálne takmer nemožné určiť.  

Navyše sa 5. februára objavili správy o tom, že sa objem transakcií nezvýšil iba vo Venezuele. Okrem nej sa nové výšiny dosiahli aj v Kolumbii. Obe krajiny dohromady tvoria zhruba 85 % celého objemu transakcií burzy LocalBitcoins.  

Venezuele sa Bitcoin začína páčiť čoraz viac

Behom prvých piatich týždňov roku 2019 bolo zaznamenaných 8571 transakcií vo Venezuele a 1709 transakcií v Kolumbii.  

Ďalším významným uvedomením plynúcim z reportáže TrustNodes je fakt, že v porovnaní s letom 2018 sa počet transakcií zvýšil celkovo 4x.  

Medzitým sa hyperinflácia lokálnej meny bolívar vyšplhala až na milión percent. Predpokladá sa, že ak bude inflácia pokračovať rovnakým tempom, do konca roku 2019 dosiahne desať miliónov percent. 

Ekonomická situácia Venezuely je momentálne veľmi zložitá. Aj navzdory bohatým zásobám ropy sa ekonomika krajiny zhoršila od roku 2013 od 47 %. Navyše, situácii nepomáha ani rozkol vo vláde, kde jedna strana protestuje proti Madurovi, a druhá zase proti Guaidovi, ktorý je podľa mnohých nasadený USA.  

O ďalšom vývoji situácie vo Venezuele a miestnej adopcii kryptomien vás budeme naďalej pravidelne informovať.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Filip.

Zdroj:
Cointelegraph

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.