Obchod s Bitcoinom vo Venezuele dosahuje nových výšin 

4
venezuela politika

Objem transakcií kryptomeny Bitcoin v juhoamerickom štáte Venezuela dosiahol 6. februára 2019 podľa serveru TrustNodes najvyšší bod za celú svoju existenciu.  

Týždenný objem transakcií dosiahol na burze LocalBitcoins cez 2 000 BTC (viac než 6,8 milióna dolárov). LocalBitcoins je burzou typu peer-to-peer. 

Avšak, vyššie zmienený objem transakcií je iba špičkou ľadovca. Celkový počet transakcií a hodnoty venezuelských obchodov s Bitcoinom je omnoho vyšší. Podľa TrustNodes sa ďalšie významné množstvo transakcií odohráva na centralizovaných burzách s centrálou v susedných krajinách, konkrétne Kolumbii a Brazílii.  

Kompletný objem transakcií, ktoré majú občania Venezuely na svedomí, je momentálne takmer nemožné určiť.  

Navyše sa 5. februára objavili správy o tom, že sa objem transakcií nezvýšil iba vo Venezuele. Okrem nej sa nové výšiny dosiahli aj v Kolumbii. Obe krajiny dohromady tvoria zhruba 85 % celého objemu transakcií burzy LocalBitcoins.  

Venezuele sa Bitcoin začína páčiť čoraz viac

Behom prvých piatich týždňov roku 2019 bolo zaznamenaných 8571 transakcií vo Venezuele a 1709 transakcií v Kolumbii.  

Ďalším významným uvedomením plynúcim z reportáže TrustNodes je fakt, že v porovnaní s letom 2018 sa počet transakcií zvýšil celkovo 4x.  

Medzitým sa hyperinflácia lokálnej meny bolívar vyšplhala až na milión percent. Predpokladá sa, že ak bude inflácia pokračovať rovnakým tempom, do konca roku 2019 dosiahne desať miliónov percent. 

Ekonomická situácia Venezuely je momentálne veľmi zložitá. Aj navzdory bohatým zásobám ropy sa ekonomika krajiny zhoršila od roku 2013 od 47 %. Navyše, situácii nepomáha ani rozkol vo vláde, kde jedna strana protestuje proti Madurovi, a druhá zase proti Guaidovi, ktorý je podľa mnohých nasadený USA.  

O ďalšom vývoji situácie vo Venezuele a miestnej adopcii kryptomien vás budeme naďalej pravidelne informovať.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Filip.

Zdroj:
Cointelegraph

4
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
LukášLibornie Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
nie
Guest
nie

Venezuela dosiahol 6. decembra 2019 podľa serveru TrustNodes najvyšší bod za celú svoju existenciu.

nie
Guest
nie

Su vanoce to jo 2019 jo jo

Libor
Guest
Libor

To nie je tým, že by sa im až tak páči Bitcoin, ale tým, že sa im vôbec nepáči inflácia. Hádam si len nebudú kupovať Dogecoin ? A kupovať nemecké dlhopisy ? Prakticky pre bežného venezuelčana nedostupné a komplikované. Bitcoin je pre nich jednoduché a rýchle riešenie. Aspoň majú šťastie v tom, že BTC nie je momentálne na ATH. Hoci vo Venezuele je na BTC za ich menu asi poriadna prirážka…