Inflácia a úrokové sadzby
Inflácia a úrokové sadzby. Zdroj: Shutterstock.com/SERSOLL

Miliardár, manažér hedžového fondu a zakladateľ Pershing Square Capital Management, Bill Ackman, je presvedčený, že inflácia je mimo kontroly. Investor si myslí, že ak Federálny rezervný systém neaplikuje agresívnu menovú politiku, americká ekonomika môže skolabovať.

Inflácia mimo kontroly?

Jerome Powell sa stal „agresívnym“ v oblasti menovej politiky implementáciou zvyšovania sadzieb, no mnohí ekonómovia a finanční hráči neveria, že to Fed dokáže. Prezident Fedu Raphael Bostic v Atlante navyše novinárom povedal, že politici Fedu by mohli pozastaviť zvyšovanie úrokových sadzieb.

V utorok zakladateľ Pershing Square Capital Management, Bill Ackman, na Twitteri vysvetlil, že ak Fed agresívne nezasiahne do inflácie, prácu zaňho dokončí trh.

„Inflácia je mimo kontroly. Inflačné očakávania sa vymykajú kontrole,“ napísal Ackman na Twitteri. Trhy sa rúcajú, pretože investori si nie sú istí, či Federálny rezervný systém zastaví infláciu. Ak Fed nebude robiť svoju prácu, trh to urobí a práve to sa teraz deje.” Manažér heďžového fondu ďalej dodal:

„Jediný spôsob, ako zastaviť dnešnú zúriacu infláciu, je agresívne sprísnenie menovej politiky alebo kolaps ekonomiky. Pri dnešných bezprecedentných pracovných príležitostiach, 3,6 % nezamestnanosti, dlhodobej nerovnováhe ponuky/dopytu v oblasti energií, poľnohospodárstva a potravín, bývania a práce a pri prebiehajúcej špirále miezd a cien nie sú žiadne vyhliadky na podstatné zníženie inflácie. Pokiaľ Fed agresívne nezvýši sadzby, tak sa akciový trh zrúti, čo bude katalyzátorom ekonomického kolapsu a zničenia dopytu.”

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Obavy z recesie USA rastú pre prísnu menovú politiku – sú kryptomeny riešením?

Súčasná politika a Fed nás pripravujú na dvojcifernú udržateľnú infláciu

Ackman nie je jediný, koho znepokojuje schopnosť Federálneho rezervného systému zastaviť infláciu. Ekonóm Peter Schiff si nemyslí, že inflácia povolí, bez ohľadu na to, čo Fed urobí. Zakladateľ Pershing Square vysvetlil, že inflácia môže byť dlhodobým problémom. Ackman pokračoval:

,,Súčasná politika a usmernenia Fedu nás nastavujú na dvojcifernú trvalú infláciu, ktorej možno predísť iba kolapsom trhu alebo masívnym zvýšením sadzieb.”

Trhy budú stúpať, keď si investori budú môcť byť istí, že časy nekontrolovanej inflácie sú preč. Dúfajme, že Fed sa rozhodne správne.

Mohlo by ťa zaujímať: Globálne regulácie kryptomien budú už v roku 2023, hovorí vysoký predstaviteľ

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance