Brad Smith, riaditeľ druhej najväčšej americkej firmy, Microsoft, sa nedávno v rozhovore s Juliou Chatterley na CNN rozhovoril o Bitcoine. Nateraz vylúčil, že by spoločnosť nakupovala kryptomeny, no zároveň nevylúčil, že sa v budúcnosti podujme k tomuto kroku. Microsoft teda neplánuje ísť v šľapajách Tesly.

“Nerobili sme žiadne nové rozhodnutia ohľadom Bitcoinu. Ale v prípade, že Microsoft zmení  investičnú politiku ohľadom Bitcoinu, budete o tom vedieť, ako prvá, Julia,” povedal Smith na otázku ohľadom Bitcoinu.

Záujem inštitucionálnych investorov o Bitcoin rapídne stúpa

Bude zaujímavé sledovať, kedy si to Microsoft rozmyslí a hodí do Bitcoinu aspoň pár drobných Záujem inštitucionálnych investorov o túto kryptomenu neustále rastie, zatiaľ čo hodnota amerického dolára veľmi rýchlo klesá. Firmy hľadajú alternatívne investície, ktoré by ochránili ich peniaze a Bitcoin sa zatiaľ javí, ako najlepšia možnosť.

Najnovšie vyjadrila o Bitcoin záujem aj banka JP Morgan. Riaditeľ Daniel Pinto ohlásil, že ak sa ešte zvýši záujem o túto kryptomenu, svojím zákazníkom poskytne možnosť investície.

Ak máte záujem o nákup Bitcoinu aj vy, odporúčame využiť služby burzy Binance. Nájdete tam množstvo rôznych kryptomien a ak si vytvoríte účet cez >>>tento odkaz<<<, získate navyše zľavu 5% na obchodné poplatky.

Aj spoločnosť Microstrategy plánuje ďalšiu veľkú investíciu do Bitcoinu. Aj za súčasnú cenu 50 000 $ je ochotná nakúpiť mince za 900 miliónov dolárov. Peniaze na tento nákup si požičia od veriteľov.

Microstrategy plánuje rekordný nákup Bitcoinov! Zadĺži sa o $900 miliónov

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre