volatilita

Nervozita na akciovom trhu trochu stúpa, pretože trhové úrokové miery (pozri včerajšiu analýzu na Bitcoin) za posledných pár týždňov tak veľmi rastú, že je to už neprehliadnuteľné. Investori čoraz viac dopytujú likviditu (peniaze) a tá môže časom vyschnúť. Skutočne aj napriek agresívnej tvorbe peňazí z minulého roka sa môže stať, že nebude na trhoch dostatok peňazí. Čo prirodzene zníži aj dopyt po akciách, pretože ich jednoducho nebude za čo nakupovať a ich cena musí zákonite klesnúť.

Aktuálna situácia na 4H TF DXY

Najprv chcem opätovne ukázať dolárový index, ktorý tento obchodný týždeň zažíva celkom bullish obdobie. Ide vlastne o normálnu reakciu v konotácii na rastúce trhové úrokové miery. V každom prípade nestačí pár dní expandovať, chce to sústavný rast aspoň nad 92 bodov, kde by sme už museli DXY brať smrteľne vážne.

Aktuálna situácia na 4H TF S&P 500

Na akciovom indexe S&P 500 sa od včerajška určite niečo deje. Respektíve sa kurzu nepodarilo prekonať hornú stenu zakresleného expanzívneho kanála, takže je rozumné predpokladať aspoň krátky pokles po spodnú stenu, kde sa uvidí, čo bude ďalej. Aby som pravdu povedal, S&P 500 melie doslova z posledného, až je to celkom podozrivé.

Volatilita je niekoľko mesiacov veľmi nízka, čo práve býva predzvesť väčšieho pádu. Ťažko ale povedať, či sa ho dočkáme zajtra alebo až o dva, tri mesiace. Všimnite si, že hodnoty 4H RSI od septembra nepresiahli hraničných 70 bodov. Vždy tu dôjde k rotácii krivky. Lenže po každom zamietnutí sa z toho index pomerne rýchlo spamätá a pokračuje striedmo v expanzii. Vcelku zaujímavý vývoj.

Aktuálna situácia na 4H TF VIX

VIX (index volatility na S&P 500) je v tomto ohľade veľmi nápomocný, pretože je tu identifikovateľný jednoduchý vzor. Vlastne sa na VIXe pravidelne strieda obdobie, kedy je volatilita minimálna, nejaký čas sa to tak drží a následne dôjde ku krátkemu rastu. Rozumejte, keď začne rýchlo rásť volatilita, index S&P 500 začne strmo klesať.

Trhy sú totiž najviac volatilné pri poklesoch, nie pri raste. V každom prípade, podľa zakresleného klinu/triangla sa nám tvorí na VIXe dno a teoreticky je možné, že čoskoro nastane expanzia k hornej stene útvaru. Lenže z historického vývoja vieme, že tá konsolidácia na spodnej stene môže trvať aj niekoľko týždňov.

Na záver

Tá volatilita zo včerajška a dneška môže byť spôsobená tým, že má Federálna rezervná banka menšiu schôdzu. Po schôdzi by mali iba poskytnúť avízo o budúcej politike, takže sa na nej o ničom zásadnom nerozhoduje. Lenže aj tak ide o dôležitú udalosť, na ktorú trh nepochybne čaká. Určite o tom zajtra poinformujem v ďalšej analýze.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

ANALÝZA – Bude na Bitcoine top? Alebo nakoniec prekonáme 50 000 USD?


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance