JP Morgan časom začne pracovať s Bitcoinom – hovorí riaditeľ Daniel Pinto

0

Šéf banky JP Morgan Chase co. Jamie Dimon bol kedysi známy svojím výsmešným postojom k Bitocinu. Túto kryptomenu mnohokrát označil bublinu či podvod a dokonca vyhlásil, že vyhodí každého zamestnanca, ktorý ju vlastní. V posledných rokoch sa však postoj JP Morgan k Bitcoinu mení a koprezident Daniel Pinto nedávno pre CNBC potvrdil, že banka sa v budúcnosti bude zaoberať aj Bitcoinom.

Záujem o Bitcoin medzi klientami nie je dostatočne veľký

Rozhodnutie podporovať prácu s touto kryptomenou bude závisieť na záujme klientov po krypto služby. Aktuálny dopyt síce nie je dostatočne vysoký, no Pinto očakáva, že v budúcnosti ešte stúpne.

“Ak sa v priebehu času vyvinie trieda aktív, ktorú budú využívať rôzni správcovia portfólií a investori, budeme sa musieť zapojiť […] Dopyt (pod Bitcoine) zatiaľ nie je veĺký, ale som si istý, že niekedy ešte porastie.”

O možnej integrácii kryptomien medzi služby banky sa hovorí už zopár  týždňov. V januári sa na zoom calle vysokých predstaviteľov inštitúcie riešila ja táto téma. Zamestnanci JP Morgan sa vraj už dlhšiu dobu pýtajú, aké má banka s kryptomenami plány.

Môže vás zaujímať: TOP 3 kryptomeny pre február – Je veľká šanca, že aj ich zasiahne parabolický rast

Svetoví lídri budú musieť pochopiť Bitocin a naučiť sa s ním pracovať – Nemajú na výber!

CEO JP Morgan Jamie Dimon naposledy Bitcoin verejne komentoval ešte v novembri tesne pred tým, než jeho kapitalizácia prekonala banku. Povedal, že to “nie je jeho šálka kávy.” No, vyzerá to tak, že bude musieť byť.

Rastúca popularita Bitcoinu núti inštitúcie riešiť kryptomeny, pochopiť ich a naučiť sa s nimi pracovať. Nechať si ujsť Bitcoinovú vlnu pre veľké inštitúcie môže znamenať smrť. Zatiaĺ čo počas posledného veľkého parabolického rastu sa lídri veľkých spoločností či inštitúcií k Bitcoinu vyjadrovali skôr negatívne, až výsmešne, tentokrát je tón konverzácie úplne iný. Namiesto výsmechu a predikcií veľkého kolapsu skôr riešia, ako sa skrotiť tento finančný divoký západ.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre