Podľa tejto metriky skončí korekcia BTC
Podľa tejto metriky skončí korekcia BTC. Zdroj: Shutterstock.com/Overearth

Bitcoin (BTC) by ešte mohol klesnúť pod 30 000 $, no niektoré zdroje už poukazujú na koniec posledného medvedieho trendu. V tweete z 25. januára sa Mike McGlone, hlavný komoditný stratég v Bloomberg Intelligence, pozrel na pozíciu Bitcoinu vzhľadom na jeho 20-týždňový kĺzavý priemer. Poznamenal, že historicky súčasné úrovne vždy znamenali zlom.

„Skutočnosť, že Bitcoin je rastúce aktívum s trhovou kapitalizáciou menšou ako 1 bilión $ v porovnaní s približne 100 biliónmi $ globálnych akciách, môže poskytnúť kryptomene výhodu,“ komentoval.

Grafika zobrazuje indikátor dna pre Bitcoin – asi 30 % pod jeho 20-týždňovým priemerom. Bitcoin navyše tento mesiac pripomínal udalosti z marca 2020.

20-týždenný moving average vs. BTC/USD
20-týždenný moving average vs. BTC/USD. Zdroj: Bloomberg Intelligence

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež – Podľa tejto metriky je cena BTC na dlhodobej nákupnej zóne

Nervozita z negatívnych mier financovania BTC

Iné zdroje však naďalej vyzývali na opatrnosť. Medzi nimi bol populárny analytik Twitteru Material Scientist, tvorca analytickej platformy Material Indicators.

Tento týždeň si vzal na mušku sadzby financovania, ktoré, aj keď sú záporné, nemusia nutne znamenať, že Bitcoin ukončí medvedí trend okamžite.

Sprievodný graf ukazuje prípady, v ktorých negatívne financovanie v rámci kryptomien skutočne prišlo pred ďalším poklesom v roku 2021.

Negatívna miera financovania
Negatívna miera financovania. Zdroj: Material Scientist/Twitter

Nikto nevie, kde je dno pre BTC. Investorom sa odporúča, aby pri vstupe na trh v aktuálnom rozsahu použili priemerovanie nákladov (cost averaging – CA).

Mohlo by ťa zaujímať – Bitcoin analýza – cena stúpla na 38 000 $, od reverzie trendu sme stále ďaleko

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance