Bitcoin čoskoro ukončí korekciu. Zdroj: Shutterstock.com/Vladimir Kazakov

Aktuálne mnoho metrík poukazuje na to, že Bitcoin sa nachádza vo finálnej fáze korekcie. To však neznamená, že spotová cena nemôže spadnúť ešte nižšie. Poďme sa teda pozrieť na zaujímavú metriku, ktorá by mohla predpovedať, či Bitcoin čoskoro súčasnú korekciu ukončí.

Cykly Bitcoinu sú ovplyvňované vyvíjajúcou sa rovnováhou medzi dopytom a ponukou. Rovnováhu ponuky môžeme sledovať medzi dlhodobými investormi a novšími špekulantmi. Metrika RHODL preklápa tieto informácie do grafu v podobe oscilátora porovnávaním mincí, ktoré sú držané 1 týždeň, a mincami, ktoré sú držané 1 až 2 roky.

Bitcoin: RHODL
Bitcoin: RHODL. Zdroj: Glassnode

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Peter Schiff: podľa tohto vzoru Bitcoin otestuje 10 000 dolárov

Kde sa nachádza Bitcoin?

Ak si rozoberieme metriku RHODL podľa jednotlivých trendov, zistíme, že:

  • Rastúci trend RHODL – Znamená, že narastá dominancia bohatstva krátkodobých držiteľov. Tento scenár sa vyskytuje práve v časoch, keď je trend Bitcoinu prehriaty a očakáva sa vrchol rastúceho trendu.
  • Klesajúci trend RHODL – Znamená, že narastá dominancia bohatstva dlhodobých držiteľov. Tento scenár sa vyskytuje práve v časoch, keď na trhu prevláda akumulácia mincí a ich držanie.
  • Bočný trend RHODL – Znamená, že dominancia medzi držbou mincí dlhodobými a krátkodobými držiteľmi je v rovnováhe. Ide o prechodné obdobie a často ho vidíme pri vrcholoch a dnách.

V súčasnosti môžeme vidieť, že RHODL sa nachádza v silne klesajúcom trende, čo znamená, že bohatstvo sa presúva stále k dlhodobým držiteľom. Z dlhodobého hľadiska takéto správanie predstavuje obrat trendu a koniec korekcie. Navyše sa metrika dostáva do extrémnej zóny (zelená), čo by mohlo potvrdiť dlhodobé minimum a koniec korekcie. Spotová cena by tak mohla vytvoriť finálnu kapituláciu a opäť po akumulácii rásť.

Mohlo by ťa zaujímať: Graf na dnes: pripravte sa na ďalší pokles Bitcoinu a trhov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance