Používate Revolut? Banka získala súhlas na poskytovanie kryptomenových služieb v Európe

Novinky Revolut a krypto služby v Európe
Revolut a krypto služby v Európe. Zdroj: Shutterstock.com/daily_creativity
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Banka Revolut nedávno získala súhlas regulačných orgánov na ponúkanie kryptomenových služieb pre milióny používateľov v Európe. Spoločnosť už dávnejšie oznámila plány na rast v oblasti kryptomien prostredníctvom navyšovania zamestnancov.

Revolut je britská finančná technologická spoločnosť ponúkajúca debetné karty, okamžité peer-to-peer platby, správu a výmenu valút a kryptomien. Založená bola v roku 2015 v Londýne. Od roku 2018 ide o banku s európskou certifikáciou.

Cyperská komisia pre cenné papiere a burzu (CYSEC) urobila z tejto banky svojho poskytovateľa kryptomenoých aktív, ako uviedla banka 12. augusta. Čo to pre Revolut znamená? Banka pravdepodobne zriadi európske centrum na Cypre. Až 17 miliónov používateľov v Európe tak bude môcť využívať kryptomenové služby. Medzitým Revolut plánuje navyšovať pracovné kapacity v oblasti kryptomien až o 20 %.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: 5 vlastností ideálnej kryptomeny

Revolut akceptuje európske pravidlá

Európska komisia predstavila v septembri 2020 návrh nariadenia o trhoch s kryptomenami (MiCA) ako súčasť svojej stratégie digitálneho financovania. MiCA bude platiť priamo v celej Európskej únii (EÚ) bez potreby národných implementačných zákonov. Tento prístup je v súlade s ochranou spotrebiteľa a zabezpečuje efektívny a harmonizovaný prístup k inovatívnym trhom s kryptomenami na celom jednotnom trhu.

Návrh zákona MiCA sa má stať zákonom v roku 2023 a nadobudnúť účinnosť v EÚ do roku 2024. Hovorca Revolutu sa k tomu vyjadril:

Vítame nariadenie platné v celej EÚ a bezvýhradne prijímame jasný zámer Európskeho parlamentu podporovať inovácie a zároveň vyžadovať prísne opatrenia na ochranu zákazníkov, aby sa zabránilo akémukoľvek druhu zneužívania trhu.”

Zdá sa tak, že adopcia kryptomien sa bude čoraz viac prehlbovať v každodennom živote a regulácie by mohli dopomôcť k stabilizácii tohto sektora. Tento scenár je nevyhnutný a jednotný regulačný rámec pre kryptomeny je za rohom.

Mohlo by ťa zaujímať: 3 kryptomeny, ktoré môžu v budúcnosti cenovo explodovať

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.