Spadne Bitcoin na 10 000 dolárov? Zdroj: Shutterstock.com/leksiv

Známy odporca Bitcoinu, Peter Schiff, opäť predpovedá, že Bitcoin pravdepodobne začne prudko padať smerom nadol a kontaktuje hladinu 10 000 dolárov. Cenový graf hlavnej kryptomeny však napovedá, že tento scenár nie je až taký nereálny a k poklesu naozaj môže dôjsť.

Schiff zdieľal svoje myšlienky na Twitteri, kde tvrdil, že minimálny support bude testovaný pod 10 000 dolárov. Podľa neho sa v aktuálnom grafe formuje vzor rastúceho klinu, ktorý strhne cenu do ďalšej korekčnej vlny.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Prečo bude 15. september 2022 historickým dňom pre kryptomeny?

Vstúpi Bitcoin do ďalšej korekcie?

Trhová cena Bitcoinu tiež nasvedčuje tomu, že existuje solídna šanca, že Bitcoin opäť bude klesať. Objemy počas nedávneho rastúceho trendu rapídne klesajú a navyše sa cena nachádza tesne pod kľúčovou rezistenciou, ktorá je aktuálna od ATH.

Bitcoin - trhová cena
Bitcoin – trhová cena. Zdroj: TradingView

Zdá sa tak, že cena hlavnej kryptomeny bude čeliť silnej hladine odporu, čo vidí aj Peter Schiff a očakáva sa, že pred ďalším bullrunom ešte dôjde k finálnej kapitulácii trhovej ceny najviac kapitalizovanej kryptomeny na svete.

Mohlo by ťa zaujímať: Podľa tejto metriky aktuálny rast Bitcoinu čoskoro skončí

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance