Ethereum verzus Bitcoin
Ethereum verzus Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski

Ethereum nedávno zaznamenalo slušný rastúci trend. Bullish signály vychádzajú predovšetkým zo vzorca cup and handle (pohár a rúčka). Pohár reprezentuje tvar písmena U a predstavuje oživenie cenového vývoja. Po ňom nasleduje mierny posun smerom nadol (rúčka) a konečný rastúci trend.

Vizualizáciu tejto analýzy môžeme vidieť na grafe Etherea voči Bitcoinu na týždennej časovej perióde. Ide o dlhodobú analýzu, čo znamená, že krátkodobo v čase písania článku môže ísť spotová cena do korekcie. Táto analýza ale ignoruje denné krátkodobé výkyvy.

Mnohí analytici považujú podobné cenové pohyby za bullish signál. Tom Bulkowski poznamenal, že tento vzorec spĺňa cieľ zisku na 61 %. Toto číslo sa meria odpočítaním vzdialenosti medzi hĺbkou U a rúčky.

ETH/BTC 1W graf
ETH/BTC 1W graf. zdroj: TradingView

Vzťah cenového vývoja Etherea voči Bitcoinu je široko sledovaný mnohými analytikmi. V čase písania článku má 1 ETH hodnotu 0,076 BTC, čo je z historického hľadiska pomerne vysoké číslo. Ak by sa táto analýza naplnila, znamenalo by to, že Ethereum by mohlo dosiahnuť hladinu 0,123 BTC, čo znamená rast až 50 % voči hlavnej kryptomene.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Je Ethereum bullish?

Ročná miera ponuky Etherea drasticky v októbri klesla hlavne vďaka mechanizmu na spaľovanie poplatkov s názvom EIP-1559, ktorý odstraňuje určité množstvo ETH z obehu, keď dôjde ku transakcii v reťazci. Od uvedenia aktualizácie v auguste 2021 zmizlo z obehu viac ako 2,70 milióna ETH (8,65 miliardy dolárov), podľa údajov EthBurned.info.

Pravdepodobnosť stáleho deflačného režimu Etherea ostáva vysoká, takže obmedzenosť ponuky ETH sa javí ako bullish signál a dopyt by mal stúpať. Okrem toho prechod na Proof of stake prinútil mnohých uzamknúť v sieti 32 ETH na získanie ročných výnosov. Celková ponuka uzamknutá v tomto systéme dosiala 31. októbra historické maximum 14,61 milióna ETH. Na bitcoinovej sieti musia na druhej strane baníci riešiť zložité algoritmy na získanie odmien. Zdá sa, že Ethereum je pripravené strhnúť dominanciu na svoju stranu v najbližšom období.

Prečítaj si tiež: Tieto kryptomeny aktuálne poskytujú zaujímavú investičnú príležitosť

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance