Počuli ste o IPO? Krypto Startup podporovaný Porsche tak získal 1,5 milióna dolárov

Krypto startup Greyp, ktorý je podporovaný Porsche a T-Mobile získal od investorov v úplne prvom krypto Initial Public Offering (IPO) viac ako 1,5 milióna dolárov. Táto správa predstavuje ďalší míľnik pri prieniku technológie blockchain na globálny finančný trh.

Čo je IPO (Initial Public Offering)?

V preklade počiatočná verejná ponuka (IPO) sa týka procesu ponúkania akcií súkromnej spoločnosti verejnosti pri vydávaní nových akcií. Verejná emisia akcií umožňuje spoločnosti získavať kapitál od verejných investorov. Prechod zo súkromnej spoločnosti na verejnú môže byť pre súkromných investorov dôležitým obdobím na plné využitie ziskov z ich investícií, pretože zvyčajne zahŕňa emisné ážio (rozdiel medzi nominálnou hodnotou akcií a ich trhovým kurzom, trhovou hodnotou) pre súčasných súkromných investorov. Medzitým to umožňuje aj verejným investorom podieľať sa na ponuke.

„Neufund je budúcnosť…“

Neufund je fundraisingová platforma založená na blockchaine so sídlom v Berlíne. Greyp podporovaný spoločnosťou T-Mobile a Porsche získal približne 1,4 milióna EUR (1,5 milióna dolárov) od viac ako 1 000 investorov, ktorí sa zúčastnili na IPO. Minimálna výška investície pre IPO bola stanovená na 110 EUR (122 dolárov). Dokončenie verejnej súťaže predstavuje vôbec prvý IPO založený na blockchaine.

V komentári k úspechu Greyp IPO, generálny riaditeľ Neufund Zoe Adamovicz poznamenal:

„Je to vzrušujúci deň pre Neufund a obrovský krok vpred pre security tokeny vo všeobecnosti. Dokázali sme, že súkromné ​​spoločnosti môžu efektívne využívať blockchain IPO a zároveň znižujú prekážku vstupu pre retailových investorov. Neufund je budúcnosťou búrz cenných papierov.“

Po dokončení IPO Greyp budú držitelia tokenov NEU teraz dostávať distribuované zárobky z verejného predaja. Neufund plánuje usporiadať ďalšie IPO, tentoraz pre Black One, startup so sídlom v Nemecku. V správach sa tiež uvádza, že blockchain platforma na získavanie finančných prostriedkov sa pozerá na ostatných emitentov z Belgicka, ako aj Indie.

Využitie blockchainu rastie

Niekoľko startupov uskutočnilo verejný predaj prostredníctvom počiatočných ponúk mincí ICO (ICO sa však ukázali ako nedostatočné a nedôveryhodné z dôvodu podvodu(viac si môžete prečítať TU) alebo počiatočných ponúk zmenární IEO. Ostatné blockchainové spoločnosti a tradičné podniky sa pozerajú na tokenizáciu finančných nástrojov. Medzi ne patria aj spoločnosti ako tZero a Allianz, ktoré skúmajú tokenizáciu pre trhy, ako sú nehnuteľnosti a poistenie. Technologickí giganti ako IBM tiež vyvinuli niekoľko blockchain prototypov na použitie v aplikáciách, ako je proveniencia a riadenie dodávateľského reťazca.

Dokonca aj v krajinách, kde existujú anti-kryptografické zákony, vlády čoraz viac skúmajú prijatie technológie blockchain. Čína a India sú dva príklady krajín, ktoré uprednostňujú blockchain pred kryptomenami a dokonca vytvorili federálne politiky na podporu rýchleho decentralizovaného využívania technológií.

Čo čítať ďalej?

Microsoft práve uzavrel partnerstvo s málo známou kryptomenou

Zdroj:
btcmanager.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance