Počet transakcií kryptomeny Monero na novom ATH

BITmarkets BITmarkets

Kryptomena Monero (XMR), ktorej hlavnou devízou je ochrana súkromia a anonymity dosiahla nový míľnik. Počet transakcií v jej sieti dosiahol nové historické maximá a počas jediného dňa bolo spracovaných viac ako 15 000 transakcií.

Podľa dát z webu BitInfoCharts blockchain Monera väčšinou neprekročí 10 000 transakcií za deň a minulé ATH sme zažili v januári 2018, kedy aj cena Monera sa pohybovala na svojich najvyšších hodnotách okolo 400 USD. 

XMR transakce

počet transakcí v síti Monero

Kde hľadať príčiny tohoto rastu?

Zdá sa, že toto transakčné ATH súvisí so spustením novej gambling platformy, ktorá umožňuje užívateľom so svojimi XMR mincami hazardovať a zároveň podporiť vývojársky tím tejto virtuálnej meny.

Herná platforma, nazvaná Minko, bola spustená minulý mesiac počas osláv piateho výročia XMR. Vývojári, ktorí za ňou stoja, informovali, že všetky zisky, ktorých sa podarí počas prvého mesiaca dosiahnuť, budú venované na hlavný darcovský Monero fond. Vo svojom oznámení uviedli:

“Chceme dlhodobo prispievať k rozvoju virtuálnej meny Monero a definovať tú najlepšiu možnú cestu vpred.”

Zaujímavé je, že cena Monera príliš na zvýšený objem transakcií nijako výrazne nereaguje. Podľa údajov z kmcap.eu sa cena tejto kryptomeny (v čase písania článku) pohybuje okolo 66.2 dolára a počas posledných 24 hodín vzrástla o cca 4 percentá. To je síce pozitívne, ale vyzerá to, že doterajšie dnešné pozitívne výsledky kryptomien skôr súvisia so všeobecne pozitívnou náladou, ktorá na trhu panuje a ktorá je zrejme spôsobená inštitucionálnymi investormi a Facebookom, ktorí prejavujú záujem o kryptomenový priemysel. Pre úplnosť pripomínam, že Bitcoin, vlajková loď kryptomien, sa v súčasnej dobe obchoduje za viac ako 5800 $ a za posledný deň si pripísal viac ako 5,5 percenta.

Mohlo by vás zaujímať: Poznáte tie najlepšie Monero (XMR) peňaženky?

Mnoho vylepšení pre Monero

Nová herná platforma Minko je schopná prosperovať na blockchaine Monera, hlavne vďaka modernizáciám, ku ktorým došlo na konci minulého roka. Tie viedli okrem iného aj k zníženiu transakčných poplatkov XMR o viac ako 90 %. Upgrade, realizovaný prostredníctvom hard forku bol tak úspešný, že aj mnohé kryptomenové zmenárne znížili withdrawal fees pri tejto kryptomene.

Ak by ste mali záujem Minko vyskúšať, tak tu je odkaz: https://minko.to

O tom, ako možno kryptomenu Monera zneužiť, sme písali v tomto článku: Odvrátená strana kryptomien alebo výkupné za únos zaplaťte v Monere

Záver

Stojí za povšimnutie, že Monero mena je stále populárnejšia a všeobecne akceptovaná, a to nielen na trhoviskách internetového dark webu. Ale je pravda, že práve vďaka svojej anonymite a ochrane súkromia, sa jej na týchto marketoch veľmi slušne darí. Napríklad na nedávno zavretom trhovisku Dream Market, kde ste mohli zohnať naozaj skoro všetko, patrila medzi najčastejšie používané meny, v ktorých boli obchody vyrovnávané.

Čo čítať ďalej?

[PREHĽAD TRHU] Bitcoin to the Moon! – Dnes pokračujeme v raste + ODPORÚČANIE

Zdroj:
cryptoglobe.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek D.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.