kasino-automaty-bitcoin

Keď kryptomeny uzreli svetlo sveta v roku 2009, ešte sa tak celkom nevedelo, aké bude ich uplatnenie v reálnom svete. Priniesli anonymné transakcie a všetci vieme, že anonymita je výhodou v krajinách, kde štát až príliš zasahuje do práv a slobôd svojich občanov. V krajinách, kde je lepšie, aby nikto nič nevedel.

Umožňujú tak zaujímavú činnosť, a tou je online gambling. Mnohé online kasína investovali nemalé prostriedky na implementáciu (predovšetkým) bitcoinových platieb. Je zaujímavé, že sa ich nechytili veľkí svetoví prevádzkovatelia hazardných hier, ale skôr menšie online kasína.

Očakával sa prílev hráčov z Číny, USA a iných krajín kde je online hazard postavený mimo zákon. Zázraky sa však nakoniec nediali. Niekoľko kasín pár mesiacov skutočne akceptovalo platbu v BTC a niekoľko z nich to robí aj dnes. Žiadna revolúcia však zatiaľ neprišla.

Disclaimer: Tento článok je sponzorovaný spoločnosťou Aviik Media.

Kde je teda problém?

Paradoxne je to úspech kryptomien na globálnom trhu. Prudký rast coinov pre kasína predstavuje problém. Ak totiž zákazník do systému vloží 1 BTC a vyhrá 2 BTC a samotný Bitcoin zatiaľ posilní o 500%, kasíno desať-krát prerobí.

Riešením je účet vo fiate

Úplne jednoducho – preniesli riziko na hráča. Odhliadnuc od faktu, že väčšina hráčov v online kasínach prehrá, je tu aj druhé riziko, a to kurzová strata. Ak by ste teda vložili na konci novembra 2017 jeden bitcoin, kasíno by Vám ho prepočítalo na doláre a na hráčsky účet by Vám pripísali napríklad 15 000 USD.

Povedzme, že by ste si zahrali napríklad hracie automaty ani nevyhrali ani neprehrali (čo je silne nepravdepodobné) a na konci decembra by ste mali na účte rovnako 15 000 USD. Pri výbere v bitcoinoch by Vám na účet prišlo iba zhruba 0.6 bitcoinu a to by znamenalo stratu cca 6000 USD. Takže naše odporúčanie je nehrať v online kasínach a keď už, tak určite nie za krypto meny.

Sledujte novinky z kryptosveta a navštívte náš Facebook. Neváhajte sa tiež prihlásiť na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre