btc bitcoin kryptomaty bankomat

Kryptomaty sú stále bežnejšie. Popri desaťročnom úsilí o adopciu kryptomien pokračuje v raste aj inštalácia kryptomenových bankomatov po celom svete. Na základe najnovších údajov Coin ATM Radar zaznamenali inštalácie v roku 2021 prudký nárast o 71,73 %. To predstavuje nárast od 1. januára z počtu 13 993 na 24 030 v čase písania článku.

V minulom roku sa globálny počet zvýšil na 13 993 kryptomatov s nárastom o 119,56 % po nainštalovaní 7 620 nových strojov. V roku 2021 bolo doteraz nainštalovaných 10 037 kryptomatov. Z dôvodu lepšej prehľadnosti údaje naznačujú, že kryptobankomaty sa inštalujú rýchlosťou zhruba 52,3 bankomatov denne.

Na tomto trhu v súčasnosti dominujú Spojené štáty, ktoré nainštalovali takmer 48 bankomatov denne, čo vyplýva z údajov získaných za posledných sedem dní. Počet kryptomatov v USA za jediný rok stúpol o 177 % a dosiahol počet 16 835.

Prečítajte si taktiež poslednú analýzu BTC – Analýza BTC – cena stúpla o 15 % iba za 3 hodiny! Sme na maxime?

Kryptomaty sú stále bežnejšie

Kryptobankomaty sú prístupné v 75 krajinách a sú prevádzkované 42 producentmi. Údaje Coin ATM Radar tiež naznačujú, že Genesis Coin dominuje v tomto priestore so 40,9 % podielom na trhu. Spoločnosť General Bytes vlastní asi 24 % trhu. Zvyšných 35 % trhu je zdieľaných medzi ďalších hráčov vrátane BitAccess, Coinsource a Bitstop.

StormGain

Jeden z najväčších majiteľov siete bitcoinmatov, spoločnosť Bitcoin Depot, nedávno oznámila partnerstvo so spoločnosťou Circle K. Výsledkom partnerstva bola odvtedy inštalácia viac ako 700 bitcoinových bankomatov.

Spoločnosť Bitcoin Depot prevádzkuje viac ako 3 500 kryptobankomatov, čo umožňuje používateľom v USA a Kanade nakupovať viac ako 30 druhov kryptomien.

Prečítajte si taktiež – Athena potvrdzuje plán zavedenia 1500 bitcoinmatov v Salvádore

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.